Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mistrovství světa

Velmi špatné zprávy pro nároďák: Nečasovo zranění je vážnější!

Martin Nečas
Zdroj: Profimedia

Česká hokejová reprezentace se ve druhém zápase na mistrovství světa bude muset obejít bez talentovaného Martina Nečase. Ten se hned na úvod šampionátu zranil. Podle nejnovějších informací národního týmu má brněnský útočník pohmožděné rameno a kyčel. Naděje na to, že by do turnaje ještě zasáhl, ovšem existuje.

Martin Nečas má za sebou povedenou premiéru na mistrovství světa. V utkání proti Slovensku hrál skvěle a na jeho výkon se vztahují jen slova chvály. Vždyť právě on deset sekund před koncem základní hrací doby zařídil vyrovnání a vynutil si prodloužení.

 

 

A právě po základní hrací době mohl federální derby ukončit, ale spoluhráče z Komety Marka Čiliaka podruhé v zápase nepřekonal a ke vší smůle nezvládl manévr na bruslích, kdy škrtnul o brankářův beton, a tvrdě narazil na mantinel.

 

 

Otřesený Nečas zůstal ležet v bolestech na ledové ploše a na pomoc mu museli přispěchat doktoři. Nakonec se talent, který už odehrál jeden zápas v NHL za Carolinu, sám zvedl a na střídačku dojel po svých. Trenér Jandač po utkání věřil, že Nečasovo zranění vážné nebude.

 

Nejnovější zprávy z české kabiny ale potvrdily, že Martin Nečas bude minimálně proti Švédům chybět. Má pohmožděné rameno a kyčel. Jestli do turnaje ještě zasáhne, nad tím zatím visí otazník.

 

Takhle zní slova týmového lékaře:

 

"Martin se po nekoordinovaném pádu na mantinel poranil na pravém rameni i na pravém kyčelním kloubu a zřejmě došlo k prudkému záklonu v oblasti krční páteře. Vyžádal jsem si proto vyšetření v nemocnici i CT snímky," cituje slova týmového lékaře Dušana Singera ČTK.

 

"Je perspektiva, že se Martin teoreticky může vrátit do hry. Ale zatím nemůžu říct, kdy to bude. Těžko se to odhaduje a ani to nechci limitovat, protože je to trošku závazné. Myslím si, že v průběhu příštího týdne se uvidí, kdy by mohl eventuálně nastoupit do hry," doplnil Singer.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:40 18:25

   Házená: THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf

   18:25

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

 • Nova Sport 2

  • 17:55 18:05

   RunTour – Pardubice

   18:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

Celý Program