Wimbledon 2019

Senzace! Veselý vyřadil světovou pětku. Naopak končí Vondroušová

Téma:

Tak tomu se říká ohromné překvapení. Jiří Veselý porazil v úvodním zápase ve Wimbledonu nasazenou pětku Alexandra Zvereva 3:1 na sety. Přitom český tenista se na travnatý grandslam dostal až po tříkolové kvalifikaci. Z českých hráček postoupily Karolína Plíšková, Karolína Muchová a Marie Bouzková. Naopak končí Markéta Vondroušová.

Opět ukázal, že na Wimbledonu dokáže velké věci. Veselý sice první set prohrál 4:6, nicméně v dalších sadách už kraloval.

Za hlavní úspěch může považovat 80% vyhraných míčů po prvním podání. Nyní Veselého čeká Pablo Cuevas z Uruguaye.

Končí jenom Vondroušová

Vondroušové se nedařilo hlavně na servisu. Hned sedmkrát o své podání přišla. Také přidala 29 nevynucených chyb. V posledním gamu sice odvrátila tři mečboly, ale ten čtvrtý už nedokázala.

Plíšková vydřela postup

 

Plíšková byla před zápasem proti 101. hráčce žebříčku WTA velkou favoritkou. To se potvrdilo v prvním setu, který vyhrála česká hráčka 6:2.

Rozhodující míček Karolíny PlíškovéDruhý se ale protáhl až do tie-breaku. Rodačka z Loun odvrátila tři setboly a nakonec ve zkrácené hře vyhrála 7:4.
 

Premiérovou účast na Wimbledonu ozdobila postupem i Bouzková

Do hlavní fáze Wimbledonu prošla Marie Bouzková až jako lucky loser. Navíc při losu vylosovala sama sebe. Proti Barthelové však prokázala, že její účast není jen údělem náhody. Na kurtu se dvacetiletá česká tenistka skvěle pohybovala. Navíc jí pomohl i jistý první servis, a tak si ve svém třetím zápase na grandslamech připsala premiérové vítězství.
 

V prvním setu Bouzková moc nechybovala a dokázala Němku nátlakovou hrou dostat pod tlak. Ten vyvrcholil v pátém game, kdy 115. hráčka žebříčku WTA sebrala Barthelové servis. Totéž zopakovala i o čtyři hry později a první sadu vyhrála za pětatřicet minut 6:3.

Ve druhém setu bylo klíčovým faktorem, že dvacetiletá pražská rodačka vyhrála za stavu 1:3 pět gamů v řadě a znovu vyhrála 6:3. Ve druhém kole vyzve jednatřicátou nasazenou Řekyni Sakkariovou, která zvítězila 7:6, 6:3 nad Peraovou.

Muchová zvládla premiéru také úspěšně

Svou premiéru ve Wimbledonu zvládla i Karolína Muchová. Dvaadvacetiletá hráčka zdolala Slovinku Kruničovou ve dvou sadách.

V prvním setu si obě hráčky držely podání až do 12. hry, kdy Češka prolomila servis své soupeřky. Druhá sada už byla mnohem jednoznačnější. Muchová ji vyhrála 6:2.

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: PAOK - Happy Casa Brindisi

   16:45

   Fotbal: Newport County - West Ham United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   20:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 16:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   16:15

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Aleksandr GolovinPovídání se záložníkem francouzského fotbalového klubu AS Monaco

   16:30

   Intercontinental Rally - 10 let

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:35

   Best of Pascal Siakam

   18:55

   Best of Luka Doncic

Celý Program