UŽ SE KAJE

Velký skandál Cibulkové! Tenistka se nechala přednostně očkovat

Dominika Cibulková
Zdroj: Profimedia
Dominika Cibulková
Jiří Průša
Jiří Průša
10.1. 2021 16:03
Téma:

Slovensko řeší skandál bývalé tenisové hvězdy Dominiky Cibulkové. Ta se totiž nechala přednostně očkovat proti koronaviru, což pobouřilo slovenskou veřejnost. Cibulková následně své pochybení zdůvodnila na sociálních sítích.

Bývalá tenisová hvězda Dominika Cibulková se nechala během týdne očkovat, přestože vakcína je na Slovensku zatím určená pouze pro zdravotnický personál a osoby z kritické infrastruktury.

 

Lidé ji proto kritizují, že využívá své slávy, aby obešla předpisy a pravidla. 31letá Slovenka proto na sociálních sítích zveřejnila svou obhajobu.

 

"Je mi velmi líto, že jsem se nechala uvést v omyl, když jsem se při doprovázení blízkého v nemocnici jen informativně zeptala, v jakém období bychom mohli přijít na řadu při očkování," napsala úvodem vítězka Turnaje mistryň.

 

"Kdybych jen tušila, že se dopouštím vážného pochybení, a že jen nevyplňuji volné místo v pořadníku, v žádném případě bych možnost očkování nevyužila," kála se na sociálních sítích.

 

Nechtěnou pozornost chce alespoň využít k osvětě: "Zároveň bych touto cestou chtěla vyzvat lidi, aby se očkování neobávali. Budu ráda, když celá tato nešťastná událost bude mít pozitivní efekt v tom, že přesvědčí co nejvíce lidí o potřebě očkování."

"Velmi ráda jakýmkoliv dalším způsobem pomůžu v osvětové kampani na podporu vakcinace, kterou považuji za bezpečnou a očkování proti covidu za jediný správný a zodpovědný přístup," dodala na závěr.

Cibulková v nejlepších letech patřila mezi tenisovou špičku. Nejvýše to v žebříčku dotáhla na čtvrté místo a v roce 2016 vyhrála Turnaj mistryň. Na konci roku 2019 oznámila konec kariéry kvůli zdravotním problémům a v létě loňského roku porodila svého prvního potomka Jakuba.

Dominiku Cibulkovou vykradli zloději, když byla v porodnici:


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   19:05 21:50
   21:50

   Element (431)

   22:05

   NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program