grandslam

Velký příběh tenisové mámy. Soudila se o syna, teď hrála finále US Open

Victoria Azarenková se svým synem Leem
Zdroj: Profimedia / instagram
Victoria Azarenková se svým synem Leem
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
13.9. 2020 10:12
Téma:

Naomi Ósakaová sice zvedala nad hlavu pohár pro vítězku grandslamového US Open, ale hrdinkou se stala i Victoria Azarenková. Ta se po dlouhé odmlce předvedla v parádní formě. Po zápase přitom přiznala, že už zvažovala úplný konec s tenisem.

V roce 2016 se běloruské tenistce narodil syn Leo, a i proto na rok opustila kolotoč turnajů WTA. Po návratu se jí tři roky nedařilo. Až v roce 2020 po koronavirové odmlce přichystala všem obrovské překvapení. Výkony, jaké podávala, ji katapultovaly až k vítězství v generálce před US Open, i když tam jí finálová výhra připadla kvůli odstoupení Naomi Ósakové.


Ve finále grandslamového US Open k duelu už došlo. Azarenková vyhrála první sadu 6:1 a vypadalo to na 12. vítězný zápas v řadě. A i když Ósaková zápas otočila, byla Victoria Azarenková na své vystoupení hrdá.

„Nechala jsem na kurtu všechno, co jsem mohla," dodala. „Nevyšlo to, ale jsem velmi hrdá na poslední tři týdny, které jsem tu strávila. Cítila jsem, obrovský pokrok, odehrála jsem spoustu skvělých zápasů. Cítila jsem, že jsem na tom fyzicky i psychicky skvěle,“ vyprávěla.

Před časem přitom už chtěla úplně skončit. Čtyři roky čekala na turnajový triumf. A také řešila velké trable v soukromí. Šlo o opatrovnictví jejího syna Lea. V roce 2017 se rozešla s přítelem Billym McKeagueem a začaly soudy o dítě. Zprávy naznačují, že spor vyhrála a Leo může být s mámou. „Nepřeji nikomu, aby si musel projít tím, čím jsem si prošla,“ vyprávěla v roce 2018.„Byla jsem skoro rozhodnutá skončit. Pár měsíců jsem se nedotkla své rakety. A opravdu jsem neplánovala návrat na kurty, dokud jsem nevyřešila své osobní problémy. Ale definitivně jsem nikdy neřekla, že je konec,“ vyznala se.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Pspvek sdlen Victoria Azarenka (@vichka35),


„To, co mě udrželo u tenisu byla touha, jít si za tím, co chci. A nyní? Hrát finále US Open byla opravdu velká zábava. Jsem za tu příležitost vděčná,“
sdělila Victora Azarenková.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Itálie - Anglie

   13:05 14:45
   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

   19:40

   Racing magazine (1)

   20:00

   Kitesports Insights & X - Project

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Los Angeles Clippers

   11:30 13:30
   13:30

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

Celý program