Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal odvolání vyšlo

Velký obrat! Fanoušci Baníku nakonec na zápas v Plzni mohou

Fanoušci Baníku Ostrava
Zdroj: Profimedia

Fanoušci Baníku Ostrava nakonec do Plzně na nedělní utkání pátého ligového kola jet mohou. Po odvolání ostravského klubu o tom rozhodla Odvolací komise FAČR.

Podle původního verdiktu měli Baníkovci na výjezd zapomenout. Byl to trest za jejich chování při zápase na stadionu Slovácka, kde vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu.
 

Baníkovští fanoušci se však s verdiktem nehodlali smířit a i přes zákaz se rozhodli na západ Čech odjet. "Nikdo nemůže a nebude Chacharovi zakazovat výjezd za milovaným klubem," napsali ostravští fanoušci. "Pro neúčast neexistuje omluva. Všichni bez výjimek v neděli jedeme do Plzně, bez viditelných barev a po vlastní ose. Je na každém, aby si uvědomil, že v sázce je budoucnost fotbalové scény nejen na Baníku," uvedli.
 

Jenže dnes je zase všechno jinak. Na utkání totiž mohou jet oficiálně. „Ligová fotbalová asociace reaguje na rozhodnutí Odvolací komise Fotbalové asociace České republiky v případě trestu pro fanoušky FC Baník Ostrava. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila klubu FC Baník Ostrava trest výjezdu fanoušků na jedno soutěžní utkání nepodmíněně. Jelikož má klub právo se proti tomuto rozhodnutí odvolat, což se dle Odvolací komise FAČR událo tento pátek a předseda Odvolací komise FAČR Jan Lego dnes rozhodl o pozastavení vykonatelnosti trestu, musí Ligová fotbalová asociace dle současné legislativy toto rozhodnutí respektovat,“ píše ve svém prohlášení LFA.

K rozhodnutí se už na svém webu ústy mluvčího Václava Hanzlíka vyjádřil plzeňský klub. „Rozhodnutí považujeme za správné. Prioritou pro nás je bezpečnost fanoušků na stadionu, jeho okolí i ve městě,“ uvedl mluvčí plzeňské Viktorie Václav Hanzlík.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program