fotbal odvolání vyšlo

Velký obrat! Fanoušci Baníku nakonec na zápas v Plzni mohou

Fanoušci Baníku Ostrava
Zdroj: Profimedia

Fanoušci Baníku Ostrava nakonec do Plzně na nedělní utkání pátého ligového kola jet mohou. Po odvolání ostravského klubu o tom rozhodla Odvolací komise FAČR.

Podle původního verdiktu měli Baníkovci na výjezd zapomenout. Byl to trest za jejich chování při zápase na stadionu Slovácka, kde vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu.
 

Baníkovští fanoušci se však s verdiktem nehodlali smířit a i přes zákaz se rozhodli na západ Čech odjet. "Nikdo nemůže a nebude Chacharovi zakazovat výjezd za milovaným klubem," napsali ostravští fanoušci. "Pro neúčast neexistuje omluva. Všichni bez výjimek v neděli jedeme do Plzně, bez viditelných barev a po vlastní ose. Je na každém, aby si uvědomil, že v sázce je budoucnost fotbalové scény nejen na Baníku," uvedli.
 

Jenže dnes je zase všechno jinak. Na utkání totiž mohou jet oficiálně. „Ligová fotbalová asociace reaguje na rozhodnutí Odvolací komise Fotbalové asociace České republiky v případě trestu pro fanoušky FC Baník Ostrava. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila klubu FC Baník Ostrava trest výjezdu fanoušků na jedno soutěžní utkání nepodmíněně. Jelikož má klub právo se proti tomuto rozhodnutí odvolat, což se dle Odvolací komise FAČR událo tento pátek a předseda Odvolací komise FAČR Jan Lego dnes rozhodl o pozastavení vykonatelnosti trestu, musí Ligová fotbalová asociace dle současné legislativy toto rozhodnutí respektovat,“ píše ve svém prohlášení LFA.

K rozhodnutí se už na svém webu ústy mluvčího Václava Hanzlíka vyjádřil plzeňský klub. „Rozhodnutí považujeme za správné. Prioritou pro nás je bezpečnost fanoušků na stadionu, jeho okolí i ve městě,“ uvedl mluvčí plzeňské Viktorie Václav Hanzlík.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   13:05 14:30
   14:30

   Monster Energy Supercross Geneva

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program