štědrý dar

Velký hráč i velký člověk, Federer dá milion franků ohroženým rodinám

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Roger Federer
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Tenista Roger Federer ukázal, že je nejen skvělým tenistou, ale také člověkem se srdcem na správném místě. V dobách, kdy lidé přicházejí o své práce a bojují o své zdraví, se rozhodl spolu se svou manželkou finančně podpořit nejohroženější rodiny.

Dvacetinásobný grandslamový šampion Roger Federer si v nejbližší době nepřijde na žádný další sportovní úspěch. Kvůli koronaviru je takřka veškeré sportovní dění pozastavené. Místo toho si Fedex připíše úspěch lidský. Se svou ženou Mirkou se totiž rozhodl věnovat peníze potřebným.


"Jsou to náročné časy pro všechny a nikdo by neměl zůstat odstrčen. Mirka a já jsme se rozhodli věnovat jeden milion švýcarských franků (přibližně 26 milionů korun) těm nejohroženějším rodinám ve Švýcarsku,"
oznámil tenisový mág na svém twitterovém účtu.


"Náš příspěvek je jen začátek. Doufáme, že ostatní by se mohli také připojit k podpoře více rodin v nouzi. Společně můžeme tuto krizi zvládnout. Zůstaňte zdraví," věří Federer, že pokud budou lidé spolupracovat, dostanou se přes tuto "dobu koronavirovou".

Osmatřicetiletý Švýcar vyhrál takřka vše, co si může jenom tenista přát. Jeden velký úspěch mu ale stále chybí. Olympijské zlato sice ze čtyřhry má, ale na to singlové stále nedosáhl. V Londýně 2012 bral pouze stříbro, když ho ve finále porazil Andy Murray. Odložení olympiády o rok mu tak v jeho sportovně pokročilém věku do karet vůbec nehraje.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   13:05 14:30
   14:30

   Monster Energy Supercross Geneva

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program