Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

výzva všem klubům

Velká klubová vzpoura proti FAČR! Rozhodčí jsou bezradní a neví, co s tím

Hodně neobvyklý způsob protestu zvolili fotbalisté v utkání 6. kola I. B třídy Královehradeckého kraje mezi Spartakem Opočno a SK Přepychy. Hráči po zahajovacím hvizdu zůstali ve středovém kruhu a přihrávali si mezi sebou. Rozhodčí nemohli nic dělat, protože vše probíhalo podle pravidel.

Dlouhodobá nespokojenost s vedením českéh fotbalu už dopálila hráče Opočna a Přepychů natolik, že se rozhodli dát to hlasitě najevo. Zároveň ve svém prohlášení vyzývají i ostatní kluby, aby se zapojily také.

Poté, co bylo zahájeno utkání, oba týmy mezi sebou začaly hrát klasické "bago" a rozhodčí se nestačil divit. Mezitím hlasatel vysvětloval, kvůli čemu se to celé odehrává.

"Vážení fotbaloví fanoušci! Oba oddíly - Spartak Opočno a SK Přepychy – tímto tradičním „báčkem“ dávají symbolicky najevo svou nespokojenost s dlouhodobým stavem českého fotbalu! Především personálním obsazením na všech úrovních FAČR - od okresních přes krajské fotbalové svazy až po samotné vedení FAČR, v nichž působí bývalí rozhodčí, kteří svým konáním, loajálností a poslušností vůči panu R.B. jsou spoluzodpovědní za atmosféru a systém nastavený v našem nejpopulárnějším sportu a k jeho zlepšení a progresu rozhodně nepřispívají!" znělo nahlas stadionem a mezitím se rozhodčí seběhli poradit, co mají vlastně dělat.

Sdělení však pokračovalo dál. "Obě mužstva předávají štafetu ostatním týmům po celé České republice, které mají podobný názor a nestydí se za něj, aby ve svých příštích utkáních podobným způsobem podpořili tuto aktivitu pod heslem: Fotbal není FAČRu, fotbal je NÁŠ sport! Děkujeme! Děkujeme také vám, naši fanoušci!" končilo prohlášení výzvou k ostatním klubům.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

   12:50

   Element (398)

Celý Program