Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal liga mistrů a evropská liga

Velké změny v evropských pohárech! Jak zasáhnou Česko?

Roberto Carlos
Zdroj: Profimedia
Roberto Carlos

Vědělo se o nich už dlouho, teprve teď je ale evropská fotbalová unie UEFA oficiálně vyslala do světa. Řeč je o důležitých změnách, kterými už od nové sezony projdou obě nejprestižnější klubové soutěže světa - Liga mistrů a Evropská liga.

Jednou z nejzásadnějších novinek je to, že od sezony 2018/19 bude mít přímý postup do Champions League jen deset nejlepších lig Evropy. Česká nejvyšší soutěž je podle koeficientu na jedenácté příčce, což ligovému šampionovi (nejspíš Plzeň) zajistí čtvrté předkolo LM.

Pokud by se ale vítěz aktuálního ročníku Ligy mistrů kvalifikoval do soutěže i přímo z ligy, přineslo by to českému šampionovi postup rovnou do základní fáze Champions League. Právě proto je probíhající ligový ročník pro kluby tak důležitý!
 


Při pohledu na osmifinalisty LM a jejich postavení na domácí scéně je navíc vysoce prvaděpodobné, že tato podmínka bude naplněna. Reálně by to mohl překazit snad jen překvapivý triumf španělské Sevilly či anglického Tottenhamu Hotspur, ale to v tuto chvíli hodně předbíháme...

Další zajímavou novinkou je jistě to, že každý tým, který vypadne z bitev o Ligu mistrů (v jakémkoli předkole), bude mít automaticky šanci zabojovalt o místenku v základní fázi Evropské ligy. Dosud přitom tuto možnost mělo jen mužstvo, které vypadlo ve 3. předkole LM. Kdo vypadl v play-off, ten putoval přímo do skupiny Evropské ligy, což bude samozřejmě platit stále.
 


Mezi další změny ve formátu Ligy mistrů patří zavedení nultého předkola formou turnaje pro čtyři kluby, které se utkají vyřazovacím systémem, a nejlepší projde do prvního předkola.

A fanouškům by jistě nemělo uniknout ani to, že od příští sezony už nebudou zápasy Ligy mistrů strtovat ve 20:45, ale o čtvrthodiny později, tedy ve 21:00. Další možný čas výkopu je případně 18:55. 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 14:45 15:00

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   17:15

   AS Řím - Istanbul Basaksehir

Celý Program