Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal smůla na zranění

Dva těžké zápasy byly na Čechy moc! Tři klíčoví hráči ani nedohráli

Roberto Firmino
Zdroj: Profimedia

Dva reprezentační zápasy během pěti dnů proti soupeřům světové třídy si vyžádaly své oběti. Po nadějném výkonu z prvního poločasu se Češi museli vypořádat s několika zraněními zpočátku druhé půle, čehož Brazilci dokázali využít a převzali kontrolu nad zápasem.

Patrik Schick v AS Řím pod trenérem Di Francescem často plnil pouze roli náhradníka. V únoru navíc chyběl tři týdny kvůli poranění stehna. Je tedy pravděpodobné, že jeho herní nevytíženost a nedávné zranění způsobily nějaké zdravotní komplikace, kvůli kterým musel střídat už po šesti minutách druhého poločasu. V závěru první pětačtyřicetiminutovky utrpěl očividně nějaké menší zranění, kvůli čemuž byl patrně střídán.
 Vladimír Darida se dlouhodobě potýká se zdravotními komplikacemi. Do sezóny nastoupil později kvůli problémům s kolenem a na konci února utrpěl zranění stehenního svalu. Celkově v letošní sezóně zasáhl pouze do jedenácti zápasů a bylo to právě poraněné stehno, kvůli kterému musel včera předčasně střídat.

GALERIE: Vladimír Darida, Patrik Schick, Ondřej Čelůstka

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Patrik Schick


A aby toho nebylo málo, tak o další dvě minuty později musel kvůli zraněnému tříslu vystřídat i stoper Čelůstka. Ten kvůli zranění z počátku letošního roku vynechal 8 ligových zápasů tureckého Antalyasporu.

Nezbývá než doufat, že zranění nejsou vážná. Všem reprezentantům přejeme brzké uzdravení a doufejme, že k červnovým kvalifikačním zápasům nastoupí česká reprezentace v plné sestavě.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program