fotbal smůla na zranění

Dva těžké zápasy byly na Čechy moc! Tři klíčoví hráči ani nedohráli

Roberto Firmino
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dva reprezentační zápasy během pěti dnů proti soupeřům světové třídy si vyžádaly své oběti. Po nadějném výkonu z prvního poločasu se Češi museli vypořádat s několika zraněními zpočátku druhé půle, čehož Brazilci dokázali využít a převzali kontrolu nad zápasem.

Patrik Schick v AS Řím pod trenérem Di Francescem často plnil pouze roli náhradníka. V únoru navíc chyběl tři týdny kvůli poranění stehna. Je tedy pravděpodobné, že jeho herní nevytíženost a nedávné zranění způsobily nějaké zdravotní komplikace, kvůli kterým musel střídat už po šesti minutách druhého poločasu. V závěru první pětačtyřicetiminutovky utrpěl očividně nějaké menší zranění, kvůli čemuž byl patrně střídán.
 Vladimír Darida se dlouhodobě potýká se zdravotními komplikacemi. Do sezóny nastoupil později kvůli problémům s kolenem a na konci února utrpěl zranění stehenního svalu. Celkově v letošní sezóně zasáhl pouze do jedenácti zápasů a bylo to právě poraněné stehno, kvůli kterému musel včera předčasně střídat.

GALERIE: Vladimír Darida, Patrik Schick, Ondřej Čelůstka

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Patrik Schick


A aby toho nebylo málo, tak o další dvě minuty později musel kvůli zraněnému tříslu vystřídat i stoper Čelůstka. Ten kvůli zranění z počátku letošního roku vynechal 8 ligových zápasů tureckého Antalyasporu.

Nezbývá než doufat, že zranění nejsou vážná. Všem reprezentantům přejeme brzké uzdravení a doufejme, že k červnovým kvalifikačním zápasům nastoupí česká reprezentace v plné sestavě.

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program