šipkařské MS

Velké překvapení i šance pro Price s Andersonem. Boj o titul vrcholí!

Gary Anderson a Gerwyn Price
Zdroj: Profimedia
Gary Anderson a Gerwyn Price.
Richard Wagner
Richard Wagner
2.1. 2021 9:36
Téma:

Šipkařské mistrovství světa dokráčelo ke svému vrcholu. Na fanoušky čekají již jen tři zápasy. Na finále si brousí zuby světová trojka i řada příjemných překvapení.

Dva největší favorité jsou venku ze hry. Obhájce titulu Peter Wright i světová jednička Michael van Gerwen už vypadli z pavouku mistrovství světa.

 

První semifinále odstartuje v 19.15 a favoritem by měl být rozjetý Gerwyn Price. Světová trojka má vymetenou cestičku, proti však bude Stephen Bunting.

 

A nebude to žádná lehká práce. "The Bullet" je ostřílený mazák. V roce 2014 vyhrál mistrovství světa organizace BDO a dvakrát se stal šampionem World Masters.

 

Na letošním šampionátu PDC chytil skvělou formu a v zápasech ukázal především větší psychickou odolnost. Všechny zápasy byly těsné, ale Bunting je v jejich koncovce dokázal díky lepší koncentraci zvládnout.

 

Bunting zvládl zápas s Jamesem Wadem ve třetím kole a to i přes to, že "The Machine" trefil devítku:

 

Price se dostal mezi nejlepší čtyřku přes Daryla Gurneye. Velkou přetahovanou musel rozhodnout až pátý leg devátého setu. V nerváku byl nakonec šťastnější Velšan, jenž stejně jako vloni dokráčel až do semifinále.

 

Zdá se tedy, že "Iceman" definitivně setřásl mizerii posledních let, kdy nedokázal přejít přes brány třetího kola. Dva roky po sobě je ale před velkým finále, kde by chtěl poprvé uspět.

 

 

V druhém klání, které startuje ve 21.15 by měl být favoritem Gary Anderson. Bývalá světová jednička a šampion z let 2015 a 2016 se může vrátit na trůn. 

 

Pokud zvládne boj s Davem Chisnallem, tak si bude moci nadělit parádní dárek k padesátým narozeninám, které oslavil 22. prosince.

 

V semifinále byl naposledy v roce 2019, kdy jednoznačně podlehl van Gerwenovi. Mnozí si možná vzpomenou i na jeho představení z roku 2016, kdy si právě v semifinále pomohl devítišipkovým zavřením v zápase s Jelle Klaasenem.

 

 

Proti Andersonovi bude stát o deset let mladší "Chizzy", jenž v letošním roce překvapuje. Na World Grand Prix dokráčel také do semifinále, kde těsně padl s Pricem. 

 

Jeho vrcholem na MS PDC byla dvě čtvrtfinále z let 2017 a 2019. Na bitvu s "Létajícím Skotem" se naladil fantastickým představením proti světové jedničce.

 

 

Van Gerwena smázl 5:0 a jasně ukázal, že má velký hlad po úspěchu. I Anderson si ale připsal jasný triumf nad Dirkem van Duijvenbodenem, kterého zdolal 5:1.

 

Program semifinále MS:

 

19.15 Stephen Bunting – Gerwyn Price

21.15 Dave Chisnall – Gary Anderson

 

 

Boj o postup do finále můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • RunTour - Brno

   16:35 16:45
   16:45

   Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   17:15

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   18:40

   NHL News

   18:55

   Házená: Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen

   20:35

   Kolo pro život - Orlík

 • Nova Sport 2

  • FIA Karting Championship 2021 (2)

   16:35 17:00
   17:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   18:45

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   19:00

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:30

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021

   20:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

Celý program