Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vzpomínka zaslouží si to

Pocta pro Rajtorala: Takhle Viktoria Plzeň uctí jeho památku!

Frantisek Rajtoral
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Viktoria Plzeň vzdá před sobotním utkáním proti Dukle Praha hold svému bývalému hráči Františku Rajtoralovi, který v neděli tragicky zesnul. Nebude však obvyklá minuta ticha, ale naopak minuta potlesku. A to není vše, jak se Viktoria chystá uctít kamarádovu památku.

Tragická smrt Františka Rajtorala, který minulou neděli spáchal sebevraždu, zasáhla nejen český sport. Na hráče vzpomínají i v jeho zahraničních působištích, ať už jde o německý Hannover nebo turecký Gaziantepspor.
 

Krátce poté, co se svět dozvěděl tuto smutnou zprávu, vzniklo u stadionu Viktorie pietní místo, kam fanoušci chodili zapalovat svíčku za zesnulého reprezentanta. V pondělní podvečer pak uspořádali vzpomínkový pochod z náměstí směrem na fotbalový stadion.

 

O víkendu pak vzdá hold Rajtoralovi celá česká nejvyšší soutěž. „Na všech ligových stadionech v České republice bude před zápasy 26. kola uctěna hráčova památka. Ve Štruncových sadech jsme se rozhodli i po domluvě s fanoušky pro minutu potlesku,“ řekl pro oficiální stránky klubu tiskový mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

To ale nebude poslední pocta, kterou v Plzni Rajtoralovi vzdají. Na jeho počest se totiž rozhodli navždy vyřadit číslo 27, které na dresu nosil. To nyní na západě Čech nosí Andreas Ivanschitz. „Pochopitelně se ho vzdávám. Je to pro mě to nejmenší, jak můžu Františka uctít,“ bere to rakouský záložník, který bude nově nastupovat s číslem 33, jako samozřejmost.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:35

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

Celý Program