vzpomínka zaslouží si to

Pocta pro Rajtorala: Takhle Viktoria Plzeň uctí jeho památku!

Frantisek Rajtoral
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Viktoria Plzeň vzdá před sobotním utkáním proti Dukle Praha hold svému bývalému hráči Františku Rajtoralovi, který v neděli tragicky zesnul. Nebude však obvyklá minuta ticha, ale naopak minuta potlesku. A to není vše, jak se Viktoria chystá uctít kamarádovu památku.

Tragická smrt Františka Rajtorala, který minulou neděli spáchal sebevraždu, zasáhla nejen český sport. Na hráče vzpomínají i v jeho zahraničních působištích, ať už jde o německý Hannover nebo turecký Gaziantepspor.
 

Krátce poté, co se svět dozvěděl tuto smutnou zprávu, vzniklo u stadionu Viktorie pietní místo, kam fanoušci chodili zapalovat svíčku za zesnulého reprezentanta. V pondělní podvečer pak uspořádali vzpomínkový pochod z náměstí směrem na fotbalový stadion.

 

O víkendu pak vzdá hold Rajtoralovi celá česká nejvyšší soutěž. „Na všech ligových stadionech v České republice bude před zápasy 26. kola uctěna hráčova památka. Ve Štruncových sadech jsme se rozhodli i po domluvě s fanoušky pro minutu potlesku,“ řekl pro oficiální stránky klubu tiskový mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

To ale nebude poslední pocta, kterou v Plzni Rajtoralovi vzdají. Na jeho počest se totiž rozhodli navždy vyřadit číslo 27, které na dresu nosil. To nyní na západě Čech nosí Andreas Ivanschitz. „Pochopitelně se ho vzdávám. Je to pro mě to nejmenší, jak můžu Františka uctít,“ bere to rakouský záložník, který bude nově nastupovat s číslem 33, jako samozřejmost.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program