Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

šipky Živě na Nova Sport

Velké finále Premier League! Uspěje znovu Van Gerwen?

Michael van Gerwen
Zdroj: Lawrence Lustig/PDC
Michael van Gerwen

Nejlepší šipkaři světa bojovali šestnáct čtvrtků o postup do vyřazovací části Premier League Darts (PLD). A ta je po 4 měsících tady! Play-off PLD je na programu ve čtvrtek 23. května a stanice Nova Sport 2 a Voyo odvysílá od 20:05 hodin celý program. Kompletní čtveřici šipkařů určil až poslední večer PLD v Leedsu.

Michal van Gerwen a Rob Cross měli už svá místa jistá. Minulý čtvrtek je nakonec doplnili James Wade a Daryl Gurney. Tato čtveřice se utká o jeden z nejprestižnějších titulů šipkařského světa již tento čtvrtek v O2 Aréně v Londýně před zraky kolem 20 000 diváků.

Program finálového večera PLD 2019

1. semifinále: Michael van Gerwen vs. Daryl Gurney

Michael van Gerwen letos útočí na pátý titul z PLD. Nejprve ale musí porazit debutanta vyřazovací části turnaje Daryla Gurneyeho. Nečeká ho vůbec nic lehkého. S Darylem letos trojnásobný mistr světa dvakrát prohrál, a tak se van Gerwenovi jeví tento okamžik jako dobrá příležitost mu porážky vrátit.

2. semifinále: Rob Cross vs. James Wade

Rob Cross, mistr světa z roku 2018, se ve druhém zápase večera utká s Jamesem Wadem. Rob Cross si po celou dobu PLD vedl výborně, ale při poslední zastávce před play-off v Leedsu ho ovládla nervozita a na svého soupeře, Jamese Wadea, nestačil. James Wade je navíc jediný ze čtveřice šipkařů, který porazil v letošní PLD všechny tři účastníky play-off.


Nakonec bude následovat finále, ve kterém se vítězové semifinálových utkání postaví proti sobě v boji o jednu z neprestižnějších trofejí a o prémii 250 tisíc liber (více než 7,3 milionů korun).

Stanice Nova Sport 2 a Voyo odvysílá kompletní program živě od 20:05 hodin. Finálový večer divákům přiblíží a okomentuje Pavel Korda spolu s českým reprezentantem a účastníkem červnového World Cup of Darts Pavlem Jirkalem.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program