hokej Hokejová extraliga

Velké drama! Třinec urval páté finále až ve druhém prodloužení

Radost hráčů Třince

Hokejisté Třince porazili v pátém finále play off extraligy Liberec 3:2 ve druhém prodloužení a dělí je jedna výhra od zisku mistrovského titulu. Nejdelší utkání sezony a páté nejdelší v historii samostatné české nejvyšší soutěže rozhodl v čase 86:11 Ondřej Kovařčík.

Bílí Tygři vedli od 5. minuty zásluhou Radana Lence. Oceláři vyrovnali na začátku druhé třetiny, kdy Romana Willa v liberecké brance překonal Erik Hrňa.

Ve 38. minutě vrátil vedení zpět na stranu domácích v přesilové hře Michal Birner, ale v 53. minutě poslal utkání do prodloužení Ethan Werek. Ondřej Kovařčík ukončil zápas dorážkou po odrazu puku od zadního hrazení.

Finálová série, ve které Slezané vedou 3:2 na zápasy, bude pokračovat šestým zápasem v neděli v Třinci.

VÝSLEDEK PÁTÉHO FINÁLE:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl.

Branky a nahrávky: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner (M. Kvapil, Ševc) - 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička, Roth), 87. O. Kovařčík (M. Kovařčík). Stav série 2:3