nova sport play-off nhl

Oshie nastřílel Tučňákům hattrick, o vítězi rozhodovalo video

T. J. Oshie
Zdroj: NHL media

První utkání čtvrtfinálové série mezi Washingtonem a Pittsburghem nabídlo za mořem velké drama. V něm se skóre přelévalo ze strany na stranu, aby nakonec o vítězství domácích rozhodl v prodloužení T. J. Oshie, který tím současně pečetil hattrick.

 Přemožitelé Philadelphie Flyers vstoupili do série proti Tučňákům s vervou a od úvodních minut je sevřeli do velkého tlaku, který vyvrcholil vedoucím gólem Burakovského v jedenácté minutě.

 

Ve druhém dějství tempo hry trochu upadlo, ale jen do poloviny zápasu. V tu chvíli si před kruhy najel Bonino, udělal z obrany Capitals statisty a vylámal si zuby až na gólmanovi Holtbym. Ani ten však už nestačil na dorážku Lovejoye. A neuplynula ani minuta a Tučňáci měli navrch. Washingtonského gólmana tentokrát překonal Malkin.

 

Jenže to nebyl poslední obrat zápasu. Vedení totiž hostům vydrželo jen něco přes půl minuty. Po chybě obrany se k puku dostal T. J. Oshie a poprvé překonal Murraye. Zkraje třetího dějství pak z bezprostřední blízkosti vrátil tentýž hráč Capitals vedení.

 

Ti jej však znovu neudrželi. Ve 49. minutě srovnal Bonino a muselo rozhodnout prodloužení. To skončilo po devíti a půl minutách, kdy Oshie objel bránu a pohotově zasunul puk za čáru. Že byl skutečně až za hranicí potřebnou k uznání gólu, potvrdil až videorozhodčí, a Washington mohl slavit první výhru v sérii.

 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program