Aktualizováno 29.4. 2016 11:50
nova sport play-off nhl

Oshie nastřílel Tučňákům hattrick, o vítězi rozhodovalo video

T. J. Oshie
Zdroj: NHL media

První utkání čtvrtfinálové série mezi Washingtonem a Pittsburghem nabídlo za mořem velké drama. V něm se skóre přelévalo ze strany na stranu, aby nakonec o vítězství domácích rozhodl v prodloužení T. J. Oshie, který tím současně pečetil hattrick.

 Přemožitelé Philadelphie Flyers vstoupili do série proti Tučňákům s vervou a od úvodních minut je sevřeli do velkého tlaku, který vyvrcholil vedoucím gólem Burakovského v jedenácté minutě.

 

Ve druhém dějství tempo hry trochu upadlo, ale jen do poloviny zápasu. V tu chvíli si před kruhy najel Bonino, udělal z obrany Capitals statisty a vylámal si zuby až na gólmanovi Holtbym. Ani ten však už nestačil na dorážku Lovejoye. A neuplynula ani minuta a Tučňáci měli navrch. Washingtonského gólmana tentokrát překonal Malkin.

 

Jenže to nebyl poslední obrat zápasu. Vedení totiž hostům vydrželo jen něco přes půl minuty. Po chybě obrany se k puku dostal T. J. Oshie a poprvé překonal Murraye. Zkraje třetího dějství pak z bezprostřední blízkosti vrátil tentýž hráč Capitals vedení.

 

Ti jej však znovu neudrželi. Ve 49. minutě srovnal Bonino a muselo rozhodnout prodloužení. To skončilo po devíti a půl minutách, kdy Oshie objel bránu a pohotově zasunul puk za čáru. Že byl skutečně až za hranicí potřebnou k uznání gólu, potvrdil až videorozhodčí, a Washington mohl slavit první výhru v sérii.

 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Rychlá kola (4)

   00:30

   Czech rally 2019 (1)

   01:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:00 22:50

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   02:00

   RunTour – České Budějovice

   02:15

   Valencia CF - Villarreal CF

Celý Program