Rozhodnutí grémia

Velká změna ve fotbalové lize! Příští ročník s 18 týmy bez nadstavby

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 17. 7. 2020
Téma:

O osudu fotbalové ligy je rozhodnuto! Páteční zasedání Ligového grémia rozhodlo o tom, že se skupina o udržení ve Fortuna lize sice dohraje, nebude se však hrát následná baráž. To znamená, že příští ročník bude hrát první ligu hned 18 týmů a zruší se nadstavba.

Páteční schůze Ligového grémia přišla s hodně nečekanou změnou! Na základě odložené fotbalové sezony v Česku se přiští ročník Fortuna ligy bude hrát v jiném formátu.

 

Během jednání totiž nakonec zvítězil návrh, který počítá s tím, že se dohrají zbylá dvě kola ve skupině o udržení. Nicméně nebude se hrát následná baráž.

 

To znamená, že do první ligy letos postoupí přímo rovnou tři celky ze druhé ligy, naopak z nejvyšší soutěže automaticky sestoupí tým, který se umístí na posledním místě.

 

„Rozhodli jsme se dohrát dvě kola a upustit od baráže. Z první ligy sestoupí přímo šestnáctý, z druhé ligy postoupí i druhý a třetí, takže příští ročník se bude hrát s 18 účastníky. Druhou variantou je, že pokud bude na některý klub ze skupiny o záchranu uvalena karanténa a soutěž by nešlo dohrát, postupují z druhé ligy dva nejlepší kluby a nikdo nesestoupí," řekl šéf LFA Dušan Svoboda na tiskové konferenci. 

 

V sezoně 2020/2021 se pak nebude hrát nadstavba a liga tak skončí po posledním odehraném kole.
 

„Příští ročník se tedy bude hrát první liga s 18 a druhá liga s 14 kluby. Od sezóny 2021/22 se vrátí model 16+16, příští rok tedy z nejvyšší soutěže přímo sestoupí tři a postoupí jeden klub," dodal Svoboda s tím, že příští sezona by měla být zahájena 22. srpna.

 

Výsledek pátečního zasedání reagoval na stiuaci ohledně koronavirové pandemie, která celou sezonu výrazně narušila. Na začátku července se navíc nákaza objevila v týmu Karviné, která tak musela do karantény a nadstavbová část ve skupině o udržení musela být přerušena.

 

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program