Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2018
Fotbal 1. fotbalová liga

Velká změna v lize: Vedení vyslyšelo fanoušky, tohle je potěší!

Fanoušci Sparty
Zdroj: Profimedia

Mnozí fotbaloví fanoušci klubů české nejvyšší soutěže se mohou radovat. Na stadiony se vrací sektory ke stání. Rozhodla o tom Ligová fotbalová asociace a to v rámci nového znění Klubového licenčního řádu.

O změnu si prakticky řekli fanoušci sami. "Vnímali jsme hlasy fanoušků, kteří po znovu zavedení míst na stání dlouho volali. Našemu rozhodnutí předcházela série jednání. Samozřejmě jsme otázku tribun na stání dlouze diskutovali. Na ligových výborech jsme zvažovali pro i proti, a nakonec se shodli navrhnout ligovým klubům změnu v Klubovém licenčním řádu, kterou schválilo i Ligové grémium na svém posledním zasedání," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

 

 

Místa na stání se rušila hlavně z toho důvodu, že se inovovaly stadiony a přešly tak na kompletní místa k sezení. Od sezony 2019/2020 už bude ale zase všechno jinak.

 

"Při zavádění této změny bude nejdůležitějším kritériem bezpečnost diváků. Zřízení sektorů na stání samozřejmě neznamená pouhé odstranění sedaček. Sektory budou muset splňovat bezpečnostní standardy, na jejichž podobě budeme s jednotlivými kluby spolupracovat společně i s příslušnými složkami integrovaného záchranného systému. Ať už se to týká zábran a jejich rozmístění v sektoru, stanovení kapacity nebo evakuačních a bezpečnostních předpisů," doplnil výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta.

 

lju TN.cz