Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 7. 2017
box titulový zápas

Velká senzace! Pacquiao už není šampión, krvavou bitvu vyhrál Horn

Jeff Horn vs. Manny Pacquiao
Zdroj: Profimedia

Filipínský boxer Manny Pacquiao přišel o titul světového šampiona ve velterové váze. V australském Brisbane totiž v dramatické bitvě nestačil na domácího protivníka Jeffa Horna, jemuž podlehl poměrně jednoznačně na body.

Mnozí možná čekali, že to bude jen formalita. V boxerském světě se všeobecně mělo za to, že by měl osmatřicetiletý Filipínec svého o devět let mladšího soupeře knockoutovat. Jenže to se nestalo...
 

Jednapadesát tisíc diváků, kteří sledovali "Bitvu o Brisbane", bylo svědky nelítostné, brutální a krvavé show, po níž nakonec všichni tři sudí přiřkli vítězství Hornovi. Jednotlivé výsledky - 117:111, 115:113, 115:113.
 

Ačkoliv byl Pacquiao velkým favoritem, vstup do utkání proti bývalému učiteli, mu nevyšel podle představ. V pozdějších kolech se sice jeho výkon zlepšil, nakonec ale na vítězství nedosáhl.
 

Nicméně poté, co prohrál první zápas od roku 2015, kdy podlehl v Las Vegas Floydu Mayweatherovi, už se začala rýsovat odveta. Ta by se mohla uskutečnit ještě letos a dějištěm by byla opět Austrálie, konkrétně melbournský Etihad Stadium. Pro Pacquiaa byla porážka s Hornem teprve druhou v úspěšné kariéře, v níž se z vítězství radoval devětapadesátkrát, z toho osmatřicetkrát soupeře knockoutoval. Šestkrát se se soupeřem rozešel smírně. To Horn zatím porážku neochutnal. Sedmnáctkrát v ringu zvítězil, jednou remizoval.

msl TN.cz