Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mistrovství světa

Senzace na MS: Švýcarsko bude hrát o zlato, porazilo Kanadu!

Švýcarsko vs. Kanada
Zdroj: Profimedia

V hokeji se může stát všechno, ale že by Švýcarsko porazilo v semifinále mistrovství světa Kanadu, na to by si vsadil asi málokdo. Teď je to ale realita a pod Alpami zažívají euforii. Švýcarsko porazilo zámořský tým 3:2 a po pěti letech je ve finále. V roce 2013 v něm ale podlehlo Švédsku a skončilo stříbrné.

Na první gól se čekalo skoro 19 minut. Střeleckou listinu načal Tristan Scherwey a Švýcarsko vedlo 1:0. Opařená Kanada odpověděla až v osmé minutě druhé části. Genoniho překonal Bo Horvat a bylo srovnáno.

 

Zápas byl hodně disciplinovaný z obou stran, ale když už výběr javorového listu nějaký ten faul udělal, přišel za to trest. A to v podobě dvou gólů Švýcarů v přesilové hře. Ten první dal Gregory Hofmann a hokejisté helvétského kříže znovu vedli. V početní výhodě skóroval následně i Gaetan Haas a bylo to 3:1.

 

Kanada sice měla útočné akce a tlačila se za vyrovnáním, na všechno se ale hrozně nadřela. Nakonec však z úporného výkonu byl gól Coltona Parayka, který snížil na rozdíl jedné branky. Závěr byl velmi dramatický. Když kanadský tým odvolal brankáře, měl obrovský tlak a mnoho šancí, jednogólové manko ale nevyrovnal.

 

 

Největším úspěchem švýcarského hokeje v novodobé historii mistrovství světa je stříbro z roku 2013. Tehdy Švýcarsko došlo do finále přes Ameriku, kterou porazilo 3:0. O pět let později to tedy odnesl druhý zámořský celek. Kanada si tak zahraje o bronz právě s USA. Na Švýcarsko čeká tak, jako před pěti lety Švédsko. To v roce 2013 porazilo ve finále Švýcary 5:1.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:00

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program