Hokej Mistrovství světa

Senzace na MS: Švýcarsko bude hrát o zlato, porazilo Kanadu!

Švýcarsko vs. Kanada

V hokeji se může stát všechno, ale že by Švýcarsko porazilo v semifinále mistrovství světa Kanadu, na to by si vsadil asi málokdo. Teď je to ale realita a pod Alpami zažívají euforii. Švýcarsko porazilo zámořský tým 3:2 a po pěti letech je ve finále. V roce 2013 v něm ale podlehlo Švédsku a skončilo stříbrné.

Na první gól se čekalo skoro 19 minut. Střeleckou listinu načal Tristan Scherwey a Švýcarsko vedlo 1:0. Opařená Kanada odpověděla až v osmé minutě druhé části. Genoniho překonal Bo Horvat a bylo srovnáno.

Zápas byl hodně disciplinovaný z obou stran, ale když už výběr javorového listu nějaký ten faul udělal, přišel za to trest. A to v podobě dvou gólů Švýcarů v přesilové hře. Ten první dal Gregory Hofmann a hokejisté helvétského kříže znovu vedli. V početní výhodě skóroval následně i Gaetan Haas a bylo to 3:1.

Kanada sice měla útočné akce a tlačila se za vyrovnáním, na všechno se ale hrozně nadřela. Nakonec však z úporného výkonu byl gól Coltona Parayka, který snížil na rozdíl jedné branky. Závěr byl velmi dramatický. Když kanadský tým odvolal brankáře, měl obrovský tlak a mnoho šancí, jednogólové manko ale nevyrovnal.

Největším úspěchem švýcarského hokeje v novodobé historii mistrovství světa je stříbro z roku 2013. Tehdy Švýcarsko došlo do finále přes Ameriku, kterou porazilo 3:0. O pět let později to tedy odnesl druhý zámořský celek. Kanada si tak zahraje o bronz právě s USA. Na Švýcarsko čeká tak, jako před pěti lety Švédsko. To v roce 2013 porazilo ve finále Švýcary 5:1.

• 23:20 01:00

NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins