Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 4. 2018
Hokej Mistrovství světa

Velká senzace: Česká osmnáctka vyřadila Kanadu a je v semifinále!

Matěj Blümel
Zdroj: Profimedia

Obrovská senzace se zrodila ve čtvrtfinále mistrovství světa do 18 let. Český výběr, který v základní skupině porazil jen poslední Francii, vyřadil silnou Kanadu. Ta v turnaji naopak ani jednou nezaváhala. Svěřenci trenéra Davida Bruka tak postoupili do semifinále, kde na ně čeká tým USA. Ten ve čtvrtfinále přejel Rusko 5:1.

Hned na úvod mistrovství Češi prohráli 2:5 se Slovenskem, pak nestačili na Rusko (2:3) a Finsko (2:4). Porazili pouze Francii a to vysoko 9:2. Francouzi ale neporazili nikoho a byli jednoznačně nejhorším týmem na turnaji.

 

 

Česká reprezentace, která postoupila do čtvrtfinále z posledního místa skupiny, se ve čtvrtfinále postavila Kanadě. Šance na postup měla prakticky mizivé, ale vždy se začíná od 0:0 a čeští mladíci se zámořského celku nezalekli. A dobře udělali. Díky gólům Blümela a Čajky vyhráli 2:1 a favorita z bojů o medaile překvapivě vyřadili.

 

V semifinále je ale čeká další těžký soupeř a to USA. Američané ve čtvrtfinále přejeli Rusko 5:1 a Česko bude opět v roli outsidera. Nejlepší výsledek zaznamenala česká osmnáctka před čtyřmi lety, kdy skončila druhá. V posledních třech letech ale byla sedmá, respektive šestá.

lju TN.cz