Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2018 14:05
uspěje? to je výzva

Velká šance pro Bolta! Stane se tváří australské fotbalové ligy?

Usain Bolt
Zdroj: Twitter
Usain Bolt

Fotbalová kariéra Usaina Bolta může začít! O slavného sprintera projevil zájem nejen klub, ale rovnou celá liga! A jamajský sprinter už také v Austrálii předvádí své fotbalové umění. O námluvách s Boltem informoval klub Central Coast Mariners z tamní A-league.

Usain Bolt jako fotbalový fanoušek samozřejmě nemohl chybět na finále mistrovství světa. Z Moskvy si to ale rovnou zamířil do Austrálie, aby znovu obul kopačky.


Před časem už si zatrénoval s Borussií Dortmund a také v norském Strömgodsetu, nyní to ale vypadá na nejvážnější námluvy.


O jamajskou sportovní ikonu totiž stojí celá fotbalová A-league, která dokonce nabízí, že se bude podílet na 30 procentech Boltova platu. V Austrálii pochopili, že tenhle chlapík prostě může fotbal v zemi obrovsky zpopularizovat.

"Central Coast Mariners by rádi informovali o jednání s Usainem Boltem. Je ale potřeba říci, že rozhovory budou probíhat ve zkušební době šesti týdnů,“ stojí v prohlášení Mariners.

14

GALERIE: Usain Bolt si zahrál fotbal na slavném Old Trafford

Zdroj: Profimedia

Usain Bolt

Hodnocení:

Spojení Bolta s klubem Central Coast Mariners je pak také logické. Tým z Gosfordu, města vzdáleného asi 50 kilometrů severě od Sydney, totiž přivítal legendu Manchesteru United Mika Phelana.


A protože tenhle chlapík se dobře zná i s Alexem Fergusonem a tyká si i se samotným jamajským sprinterem, zapadá všechno do sebe.

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia

Usain Bolt už v úterý dopoledne dokonce za Central Coast nastoupil v prvním přípravném utkání proti mládežnickému týmu Melbourne Heart.

ram TN.cz