Velká Pastrňákova show! Philadelphii zničil hattrickem! Skóroval i Voráček

Skok Aleš
Aleš Skok
4.2. 2021 7:10

To byl večer! Český útočník David Pastrňák třemi góly a jednou asistencí dirigoval vítězství Bostonu nad Philadelphií 4:3 v prodloužení. Flyers pomohl alespoň k bodu gólem Jakub Voráček.

Pastrňák odstartoval svou show už po dvanácti sekundách hry. Nejprve se krásnou kličkou uvolnil na levém mantinelu a následně trošku se štěstím překonal Harta. Poté ale přišel útlum Bruins a Flyers otočili skóre třemi góly.

Nejprve srovna Kevin Hayes a stav otočil Jakub Voráček. Ten byl sám na zadní tyči a neměl tak problém dostat puk do branky. Na 3:1 zvyšoval ve 49. minutě Joel Farabee.

Jenže pak přišly chvíle opět havířovského rodáka. V 53. minutě při přesilové hře zakončil Pastrňák krásnou akci a snížil na 2:3. Vyrovnání přišlo 15 sekund před koncem, když se kotouč opět odrazil k mladému českému forvardovi a ten vyrovnal na 3:3!

Prodloužení trvalo pouhých 31 a vidět byli opět Češi. Po ose Krejčí, Pastrňák a Patrice Bergeron rozhodl poslední jmenovaný o bonusovém bodu pro Bruins.

Ve druhém nočním zápase se utkala Tampa Bay s Detroitem a domácí zvítězili 5:1. Jednu asistenci si za Lightning připsal i Ondřej Palát.

Noční výsledky NHL:

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Hedman (T. Johnson), 4. Cirelli (L. Schenn, Hedman), 5. McDonagh (Coleman), 28. B. Point (Stamkos, Palát), 32. Killorn (Sergačjov, Coleman) – 30. Mantha.

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 3:4 pr. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 36. K. Hayes (Sanheim, P. Myers), 42. Voráček (Sanheim, Patrick), 49. Farabee (Laughton, J. van Riemsdyk) – 1. Pastrňák (McAvoy, Bergeron), 53. Pastrňák (Bergeron, N. Ritchie), 60. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 61. Bergeron (Pastrňák, Krejčí).