Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2017 23:40
nova sport premier league

Velká jízda šampiónů! Van Gerwen a Anderson nedali soupeřům šanci

Michael Van Gerwen
Zdroj: Profimedia
Michael Van Gerwen

Šipkařská Premier League se na druhé kolo přestěhovala do Nottinghamu a fanoušci si opět přišli na své. Nejen, že byly k vidění hned dva dramatické remízové duely, ale velká představení předvedli poslední dva šampióni této prestižní soutěže.

Večer v Nottinghamu začal ale bojem mezi Adrianem Lewisem a Davem Chisnallem. Oba dva měli po úvodním kole v Newcastlu co napravovat, ale Chisnallovi nevycházelo ani tentokrát téměř vůbec nic. Jeho soupeři stačil jen solidní výkon k tomu, aby bez potíží vyhrál 7:2.
 

Diváci, kteří čekali podobná dramata, která viděla před týdnem Metro Radio Arena, si přišli na své hned v následujícím střetnutí. V něm se před terč postavili dva vítězové z úvodního kola Phil Taylor a James Wade. Zkušenější Taylor ale nezačal nejlépe, když hned při první příležitosti přišel o vlastní servis. Ten se ale v prvních lezích neukázal nejsilnější zbraní, a i díky tomu se fanoušci šipek dočkali velkého představení, které vrcholilo až ve dvanáctém legu. Těsně předtím se parádním kouskem blýsknul Taylor, když dvěma triply dvacítky a doublem jedenáctky zavřel na 131, Wadea brejknul a při vedení 6:5 měl šanci rozhodnout o druhém vítězství v probíhajícím ročníku. Závěr ale zvládl lépe Wade, vrátil Taylorovi brejk a po napínavém boji urval remízu.

Když Jelle Klaasen naposledy porazil Garyho Andersona, psal se květen 2013. Od té doby osmkrát za sebou s dvojnásobným vítězem Premier League prohrál. Do utkání druhého kola Premier League ale vstoupil nebojácně, hned na úvod nastřílel 180 a první leg v pohodě ovládl. Dobře našlápnuto měl navíc i v tom druhém, při servisu soupeře. Sehrál si ideálně na 81, jenže k využití velké příležitosti se ani nedostal. Respektive Anderson jej k ní nepustil, zavřel totiž na 119 a srovnal.
 

Právě tenhle moment se ukázal jako do značné míry určující pro další průběh utkání. Zkušenějšího z obou borců totiž posadil do sedla a ten vyhrál následující dva legy a odskočil na dvoubodový rozdíl. V sedmém kole pak Klaasena znovu brejknul a definitivně tak zadusil šance mladého Nizozemce na vítězství. Anderson nakonec vyhrál 7:3.

Michael van Gerwen před týdnem pouze remizoval, chtěl si tak nyní spravit chuť, ale čekal jej náročný soupeř v podobě Petera Wrighta. Na úvod nejprve oba soupeře shodně pozlobil double desítky, závěr prvního legu ale nakonec zvládl lépe Nizozemec, Wrighta brejknul a úspěch následně potvrdil na servisu.
 

Suverén poslední doby u terče vládl i nadále, sebral Wrightovi další podání a o pár okamžiků později potvrdil dominanci, když dokázal zavřít na 170 a dostal se už do vedení 4:0.

Oba dva borci se naposledy střetli teprve před pár dny ve Wiganu, kde se z vítězství radoval Wright. Sám však po výhře říkal, že každý zápas je jiný, a přesně to se potvrdilo i ve čtvrtek večer v Nottinghamu. Rodák ze skotského Livingstonu si uhrál první bod až za stavu 0:6, pak sice přidal ještě další dva, ale víc už mu letošní světový šampión nepovolil.

Proti zajímavé a pro něj možná značně překvapivé statistice stál Raymond van Barneveld. „Barney“ sice patří do elitní desítky světového žebříčku a má ve své sbírce pět titulů mistra světa i třeba trofej pro vítěze Premier League, proti o patnáct let mladšímu Belgičanu Kimu Huybrechtsovi se mu ale nedaří. Oba dva se potkali jedenáctkrát a Nizozemec vyhrál pouhé dvě bitvy.

V Premier League se utkali doposud pouze jednou, při jediné Huybrechtsově účasti v prestižní soutěži. Před necelými dvěma lety se z těsné výhry radoval tehdy novopečený otec dcerky Ashley-Mae.
 

A obrovsky vyrovnané to bylo i v Nottinghamu. Vlastně ještě více. Barneveld sice s Huybrechtsem tentokrát neprohrál, ale nedokázal ani vyhrát. Zápas skončil nerozhodně 6:6, Huybrechts si připsal premiérový bod v letošní sezóně Premier League, zatímco van Barneveld rozmnožil své bodové konto na tři.

Výsledky:

Lewis - Chisnall . 7:2

Klaasen - Anderson - 3:7

Wade - Taylor - 6:6

Wright - van Gerwen - 3:7

Huybrechts  - van Barneveld - 6:6
 

Pořadí po 2. kole: 1. Taylor 3, 2. van Gerwen 3, 3. Anderson 3, 4. Wade 3, 5. van Barneveld 3, 6. Lewis 2, 7. Wright 2, 8. Huybrechts 1, 9. Klaasen 0, 10. Chisnall 0.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program