NHL Play off

Velká facka! Brankář Caroliny Mrázek dostal šest gólů

Petr Mrázek
Petr Mrázek

Nejhorší zápas v play off této sezony NHL má za sebou Petr Mrázek. Český brankář ve službách Caroliny inkasoval od hokejistů Washingtonu hned šest branek a Capitals vyhráli jednoznačně 6:0. Ujali se tak vedení 3:2 na zápasy. Naopak z postupu do 2. kola se radují hráči St. Louis, kteří zdolali Winnipeg 3:2 a celou sérii 4:2. V posledním utkání vyhrál Dallas na ledě Nashvillu 5:3 a v sérii vede 3:2.

Ještě v polovině duelu to vypadalo na vyrovnanou partii. Obhájci titulu z Washingtonu vedli 1:0 zásluhou Backströma. Do konce druhé třetiny ale přidali ještě dvě branky, když se znovu trefil švédský forvard, ke kterému se přidal Connolly. V závěrečné dvacetiminutovce pak zvýšili náskok Wilson, Dowd a Ovečkin.

Právě ruský kanonýr společně s Backströmem byli strůjci vysokého vítězství. Oba dva si připsali tři body. Ovečkin za gól a dvě asistence, Backström za dvě branky a nahrávku. Český útočník Jakub Vrána nebodoval.

Bodoval ale jiný Čech. Obránce Dallasu Roman Polák si připsal v utkání s Nashvillem jednu asistence. Stars nakonec vyhráli 5:3. Texaský klub o svém vítězství rozhodl zejména ve druhé třetině, kdy se dvakrát trefil Radulov a jednou Seguin.

Z postupu do druhého kola se radují hráči St. Louis. Blues porazili Winnipeg v šestém duelu 3:2. Zářil hlavně Jaden Schwartz, který nasázel hattrick.