Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa mistrovství světa

Velká bída, postup bude zázrak. Fandům se tým pro MS moc nelíbí

Vladimír Vůjtek
Zdroj: Profimedia
Vladimír Vůjtek

Trenér Vladimír Vůjtek nominoval hráče pro světový šampionát v ledním hokeji. Výběr, který bude od pátku v Moskvě usilovat o medaile, se ale fanouškům příliš nepozdává. Někteří vyloženě nešetří s kritikou.

Na východ Evropy neodcestují nakonec Tomášové Voráček a Vincour. U prvního jmenovaného chyběla trenérskému štábu hernost, útočník Vincour doplatil na málo branek. Sedmadvacítka vyvolených, která se mistrovství světa zúčastní, se ale s nadšením fanoušků příliš nesešla.

 

Kritika se snáší do značné míry do řad brankářů. Možnost, že by na šampionátu reprezentovali, padla u Petra Mrázka, Michala Neuvirtha i Ondřeje Pavelce. Jakub Kovář se zase omluvil z rodinných důvodů. Trojici gólmanů tak tvoří Pavel Francouz, Dominik Furch z KHL a plzeňský Matěj Machovský. "Jsem zvědavý na gólmany. Moc jim nevěřím, ale snad překvapí," nevzdává se naděje jeden z fanoušků. Další je ale nekompromisní. "Gólmani katastrofa," nebere si servítky.

Anketa

Jak dopadne česká hokejová reprezentace na mistrovství světa?

Hlasovalo 920 lidí.

Ve výběru kouče Vůjtka figurují tři mistři světa z roku 2010 a čtyři hráči si hokejové peníze vydělávají v nejlepší soutěži světa, NHL. V Rusku ale také bude hned šestnáct hráčů, kteří mají šanci odbýt si premiéru na velké světové akci. Ačkoliv příznivci českému nároďáku drží palce, příliš mu nevěří. "S tímhle bude zázrak, když postoupíme ze skupiny," zaznívá názor. Jiní očekávají, že debakl přijde hned v úvodním zápase proti Rusku.

Najdou se ale i tací, kteří zvoleným hokejistům věří. Jejich naději živí vzpomínka právě na šampionát v roce 2010, kam Češi nejeli v roli favoritů, ale nakonec přijeli se zlatými medailemi na krku. "V roce 2010 taky nehrozila medaile a nakonec ji vybojovali srdíčkem," připomíná jeden z pisatelů.

 

Jak to dopadne letos, uvidíme už v následujících týdnech. Začíná se v pátek večer.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 14:45 15:00

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

   18:00

   German Darts Masters

Celý Program