Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa mistrovství světa

Velká bída, postup bude zázrak. Fandům se tým pro MS moc nelíbí

Vladimír Vůjtek
Zdroj: Profimedia
Vladimír Vůjtek

Trenér Vladimír Vůjtek nominoval hráče pro světový šampionát v ledním hokeji. Výběr, který bude od pátku v Moskvě usilovat o medaile, se ale fanouškům příliš nepozdává. Někteří vyloženě nešetří s kritikou.

Na východ Evropy neodcestují nakonec Tomášové Voráček a Vincour. U prvního jmenovaného chyběla trenérskému štábu hernost, útočník Vincour doplatil na málo branek. Sedmadvacítka vyvolených, která se mistrovství světa zúčastní, se ale s nadšením fanoušků příliš nesešla.

 

Kritika se snáší do značné míry do řad brankářů. Možnost, že by na šampionátu reprezentovali, padla u Petra Mrázka, Michala Neuvirtha i Ondřeje Pavelce. Jakub Kovář se zase omluvil z rodinných důvodů. Trojici gólmanů tak tvoří Pavel Francouz, Dominik Furch z KHL a plzeňský Matěj Machovský. "Jsem zvědavý na gólmany. Moc jim nevěřím, ale snad překvapí," nevzdává se naděje jeden z fanoušků. Další je ale nekompromisní. "Gólmani katastrofa," nebere si servítky.

Anketa

Jak dopadne česká hokejová reprezentace na mistrovství světa?

Hlasovalo 920 lidí.

Ve výběru kouče Vůjtka figurují tři mistři světa z roku 2010 a čtyři hráči si hokejové peníze vydělávají v nejlepší soutěži světa, NHL. V Rusku ale také bude hned šestnáct hráčů, kteří mají šanci odbýt si premiéru na velké světové akci. Ačkoliv příznivci českému nároďáku drží palce, příliš mu nevěří. "S tímhle bude zázrak, když postoupíme ze skupiny," zaznívá názor. Jiní očekávají, že debakl přijde hned v úvodním zápase proti Rusku.

Najdou se ale i tací, kteří zvoleným hokejistům věří. Jejich naději živí vzpomínka právě na šampionát v roce 2010, kam Češi nejeli v roli favoritů, ale nakonec přijeli se zlatými medailemi na krku. "V roce 2010 taky nehrozila medaile a nakonec ji vybojovali srdíčkem," připomíná jeden z pisatelů.

 

Jak to dopadne letos, uvidíme už v následujících týdnech. Začíná se v pátek večer.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:05 20:50

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

Celý Program