Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Brněnský gólman Karel Vejmelka.
Richard Wagner
Aktualizováno 20:24
7.1. 2021 19:55

Brněnský gólman Karel Vejmelka přišel o svou skvělou sérii bez inkasovaného gólu. K tomu, aby překonal na pátém místě historických tabulek Martina Vojtka, mu chyběla jen minuta a 42 vteřin.

Moravské derby se Zlínem se nakonec strhlo ve velkou přestřelku, ve které padlo devět gólů a šťastnější byla brněnská Kometa.

Ta se dostala v první periodě do vedení, které půl minuty před koncem smazal Šlahař, jenž také ukončil Vejmelkovu sérii.

Ze zápasu se nakonec stala velká přetahovaná. Zlín prohrával ve druhé části 1:3, ale na začátku třetí třetiny bylo po druhé trefě Okála srovnáno.

Následně se povedlo Beranům ještě jednou smazat náskok díky Köhlerovi. Rozhodnutí nakonec přinesl americký snajpr Mueller, který v závaru dotlačil puk za brankovou čáru.

Předehrávka 33. kola extraligy:

Zlín – Kometa 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Branky: 20. Šlahař, 34. Okál, 45. Okál, 49. Köhler – 11. Zaťovič, 22. Klepiš, 28. Vincour, 47. Šoustal, 55. Mueller.