O peníze zřejmě nešlo

Végh naznačil, kolik dostal za Zápas století. Tomu neuvěříte!

Téma:
UFC

V Zápase století ukončil Karlose Vémolu už v prvním kole. Slovenský fighter Attila Végh se tak stal česko-slovenskou jedničkou v MMA. Fanoušci očekávali, že za dosud největší zápas na našem území, dostanou zápasníci také pořádně zaplaceno. Klidně i v milionech korun. Čtyřiatřicetiletý zápasník ale prohlásil, že tolik peněz on rozhodně nedostal.

Byl to velký svátek. V pražské O2 areně se střetli nejlepší bojovníci České republiky a Slovenska. Végh se s Vémolou nemazal a po dvou minutách bylo hotovo. Végh, který je bývalým šampionem organizace Bellator, je tak právoplatnou jedničkou česko-slovenského MMA.


 

Ale kolik za svůj zápas dostal peněz? V médiích se spekulovalo o milionu korun, to ale zápasník nyní popřel.


 

„Četl jsem nějaké články, že jsem vydělal 2 miliony nebo 80 000 euro (přes 2 miliony korun), což nevím, kde vzali. Ani zdaleka jsem neměl tolik. Nechci ani říkat, kolik jsem dostal, protože mě taky nezajímá, kdo kolik vydělává. Můžu však uklidnit lidi, že jsem nedostal tolik. Můj výdělek nešel přes milion. Kdybych lidem řekl, kolik jsem vydělal, tak by se zasmáli a řekli by, že jsem za tolik určitě nešel,“ rozmluvil se Végh v rozhovoru pro Extra.cz.

„Je pravda, že my bojovníci nejsme dostatečně ocenění. Na československé půdě vůbec. Když beru jen přípravu, že se člověk musí připravovat 3 měsíce, jet na kemp, držet stravu, chodit na tréninky, tak ta příprava vyjde šestkrát víc, než co dostane za ten zápas.

Attila Végh promluvil o svých dalších plánech:

 

A když náhodou ten zápas zruší, že se třeba zraní, tak ty peníze nemá. Úplně chápu chlapce, kteří trénují, jak blázni, chtějí to dělat, ale musí mít vedle toho práci. To už pak ale není profesionální, protože se tomu nemůže věnovat stoprocentně,“ dodal.
 


 

Vémola následně vyzval Végha k odvetě, ale ta není na pořadu dne. Végh už před pár dny naznačil, že si dá od zápasení pauzu, protože očekává s přítelkyní narození prvního potomka.
 

vat TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

   14:25

   Element (414)

   14:35

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Filou Oostende

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 10:55
   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

   13:00

   NBA Classic Games: Baltimore Bullets - Milwaukee Bucks

Celý program