Aktualizováno 19.5. 2018 08:06
NHL Hokejová noc

Vegas porazilo Winnipeg a je krok od finále. Poprvé skóroval i Nosek!

Tomáš Nosek

Zlatá pohádka pokračuje. Nováček NHL z Las Vegas dál kráčí do finále Stanley Cupu, od kterého ho dělí jediná výhra. Golden Knights totiž v nočním zápase porazili Winnipeg 3:2 a celkově vedou 3:1 na zápasy. Jednou skóroval za vítězný tým i český útočník Tomáš Nosek.

Vegas by mohlo hned ve své první sezoně získat Stanley Cup. Šance na tento milník je velmi reálná, jelikož Golden Knights jsou jen krok od celkového finále. Ve finále konference totiž vedou 3:1 na zápasy nad Winnipegem a to po vítězství 3:2 ve čtvrtém zápase série.

Úvodní branku čtvrtého klání vstřelil William Karlsson. Nejlepší střelec Vegas v základní části dal svou pátou branku v play off, když využil hned první přesilovku v zápase. Až v polovině druhé části přišla odpověď od Winnipegu. Rovněž v přesilové hře vyrovnal Patrik Laine, shodou okolností také nejlepší střelec Jets v základní části.

Po Karlssonovi s Lainem ale přišla řada na hráče, který tolik gólů nedává a v play off to byl vůbec jeho první. Skóroval český útočník Tomáš Nosek a znovu poslal svůj tým do vedení. Stalo se tak jen necelou minutu po vyrovnání Laineho.

Jets ale znovu dokázali jednogólové manko dotáhnout. V šesté minutě třetí části srovnal obránce Tyler Mayers a dlouho to vypadalo, že se půjde do prodloužení. To ale nepřipustil Reilly Smith, který sedm minut před koncem předčasně rozhodl o výhře 3:2 Vegas Golden Knights.

• 09:00 09:05