nova sport noc v nhl

Noc kuriózních gólů! Masonův kiks, Roussel dal gól zpoza brány

Steve Mason
Zdroj: NHL media

Po další porci zápasů v bojích o Stanley Cup se nejvíce hovoří o dvou brankách. O první z nich se postaral Jason Chimera z Washingtonu, o druhou vlastně philadelphský gólman Steve Mason. Z českých hokejisů se tentokrát gólově prosadil Jakub Voráček, Flyers ale přesto ztrácejí už 0:2 na zápasy.

Dlouho se musel hlavní rozhodčí utkání mezi Dallasem a Minnesotou radit, zda branku Antoina Russella uznat, nebo ne. Puk se totiž za záda gólmana Dubnyka dostal hodně krkolomně.

Čtyřiadvacátá minuta se chýlila ke konci a na ukazateli skóre svítily dvě nuly, když Scandella ztratil v rohu kluziště kotouč a ten se vzápětí najednou třepotal za zády brankáře Wild. Puk se totiž odrazil od brusle Roussela, který zrovna projížděl za bránou, následně spočinul na Dubnykových zádech a od nich si našel cestu za brankovou čáru. Arbitr utkání byl nejprve toho názoru, že gól neplatí, porada s videorozhodčím ale situaci změnila a Dallas vedl. Deset minut před koncem třetí třetiny pak Jamie Benn přidal druhou branku a Scandellova rána od modré už jen korigovala.

Rozdílný večer zažili gólmani Washingtonu a Philadelphie. Zatímco domácí Holtby zářil, pochytal jednačtyřicet střel Flyers a dovedl Capitals ke druhé výhře v sérii, hostující Mason se postaral o kiks, za jaký by ho vyplísnil i trenér žákovského mužstva.

Domácí z hloubi vlastního pole vyhodili, ve středu hřiště tečoval puk Jason Chimera, a nikým neohrožován si kotouč našel cestu až k Masonovi, který ho velkoryse pustil za sebe.Ohromný kiks znamenal vedení Washingtonu 2:0, a i když za pár minut snížil Jakub Voráček, Flyers se už nevzpamatovali. Ovečkin a Backström nakonec potvrdili druhý bod pro vítěze Prezidentovy trofeje.

To newyorští Rangers dokázali sérii srovnat. V Pittsburghu sice prohrávali po trefě Kessela ze 24. minuty, ale čtyřgólovou smrští během osmi minut vývoj utkání otočili. Kesselovi tak příliš radost neudělal ani druhý gól v zápase, kterým už jen kosmeticky upravil výsledek.

Důvod k oslavám mají hokejisté San Jose Sharks. V Los Angeles totiž dokázali vyhrát i druhý zápas, tentokrát 2:1, a domů si vezou velmi nadějný náskok.

Pittsburgh Penguins - New York Rangers - 2:4 (série 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Kessel (Daley, Bonino), 46. Kessel (Bonino, Malkin) – 33. Yandle (Miller, Brassard), 33. Brassard (Miller, Skjei), 37. Zuccarello (Miller), 41. Kreider (Brassard)

Washington Capitals - Philadelphia Flyers - 4:1 (série 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Carlson (Bäckström, Johansson), 23. Chimera (Alzner, Niskanen), 38. Ovečkin (Bäckström, Johansson), 58. Bäckström (Oshie, Carlson) – 30. Voráček (Schenn, Gostisbehere)

Dallas Stars - Minnesota Wild - 2:1 (série 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Roussel (Hemský), 51. Benn (Eakin) – 53. Scandella (Dumba, Zucker)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks - 1:2 (série 0:2)

Branky a nahrávky:55. Lecavalier (Pearson, Muzzin) – 4. Pavelski (Burns, Thornton), 29. Couture (Pavelski, Marleau)