daří se mu

Ve West Hamu jsem se usadil, říká Souček. Svému týmu věřím!

Tomáš Souček při prvním zápase ve West Hamu
Zdroj: Profimedia
Tomáš Souček nastoupil poprvé za West Ham, svým výkonem pomohl k remíze s Brightonem.
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 7. 7. 2020
Téma:

Tomáš Souček se gólově prosadil již v druhém zápase v řadě a výraznou měrou pomáhá West Hamu k záchraně v Premier League. V Londýně si jeho výkony pochvalují a se svým novým týmem je spokojený i sám Souček.

Přestože Souček je především defenzivním záložníkem, v české lize vynikal i vysokým počtem vstřelených branek. V prvních šesti zápasech v dresu West Hamu, do kterých zasáhl, neskóroval, ale to se nyní obrátilo k lepšímu, Souček dal gól ve dvou zápasech v řadě a oba góly pomohly týmu k bodům.


"Nyní se cítím velmi dobře, protože po dlouhé době cítím, že jsem se usadil v týmu, v kabině, cítím se skvěle mezi spoluhráči a myslím, že mám více místa na hřišti, tak tu jsem šťastný," uvedl Souček pro klubový web.


"Dal jsem mnoho gólů v české lize nebo Lize Mistrů se Slavií a chtěl jsem skórovat i tady, ale v prvních zápasech se mi to nedařilo, takže teď je to pro mě skvělé a jsem šťastný, že mohu pomoci týmu,"
pokračoval bývalý kapitán Slavie.Jeho gól do sítě Chelsea pomohl k výhře 3:2 a branka vstřelená Newcastlu zase zajistila bod za remízu 2:2. "Dali jsme pět gólů ve dvou zápasech, což je dobré číslo, ale soupeři nám dali čtyři góly, což je příliš," hodnotil poslední dva zápasy.


"Teď musíme doma uhrát tři body (proti Burnley) a já svému týmu věřím, poté pojedeme do Norwiche, kde také zahrajeme velmi dobře a odvezeme si odtamtud tři body," prohlásil Souček sebevědomě.West Ham má na šestnáctém místě čtyřbodový náskok na osmnáctou sestupovou Aston Villu. V posledních pěti zápasech bude hrát se třemi soupeři, kteří jsou pod ním, takže los má velmi příznivý a má dobře našlápnuto k záchraně v Premier League. Ta by znamenala, že Součkovo hostování ze Slavie se promění v přestup a kladiváři českého reprezentanta získají definitivně.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program