fotbalový inspektor

Ve Velkých Hamrech chodí na fotbal exslávista, na derby přijela i limuzína

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
22.9. 2020 20:10
Téma:

Fotbalový inspektor se tentokrát vydal do malého městečka na severu Čech. Velké Hamry jsou v okresu Jablonec nad Nisou a hrálo se derby mezi mezi místním béčkema a Ruprechticemi. Šlo o hodně, v 1.A třídě to byl souboj prvního s druhým.

V Hamrech se čekalo hodně gólů, a to se povedlo. Navíc i ti, kteří přišli, neměli nouzi o překvapení. Mohli si užít jízdu limuzínou, ochutnat výbornou klobásu a děti si třeba mohly namalovat na obličej nějakou masku.Třítisícové městečko se pyšní opravdu krásným sportovním areálem. "Teď jsme se intenzivně věnovali rekonstrukci areálu. Udělali jsme tady víceúčelové hřiště, hřiště pro trénování, máme tady tartanovou trávu a trávu na brusle,“ vypočítává předseda klubu Josef Hnídek.


Na zápasech domácího týmu nesmí chybět ani osmdesátiletý Jaroslav Balatka, který v klubu působí 56 let. Býval předsedou, teď se s manželkou starají o dresy. "Je to devět mužstev, je toho celkem dost, máte to za týden 22-24 praček. Ale co bych dělal doma,“ zní přesvědčivá výmluva.Svůj rituál má i trenér Petr Javůrek. "Chlapům o poločase něco řekneme, pak ať si řeknou oni sami mezi sebou a já si zajdu na tu cigaretku takhle stranou vždycky,“ vypráví. Koneckonců, hlas zvedat nemusel. Po půli vedli domácí 3:1 a tak si mohl zabafat a derby nakonec vyhrálo domácí béčko přesvědčivě 10:1. Takový debakl hosté nečekali.Jedenáct gólů potěšilo i někdejšího hráče Dynama Praha, tedy dnešní pražské Slavie Ladislava Zalužanského, který se ve Velkých Hamrech usadil a je pravidelným návštěvníkem domácích zápasů.Večer pak logicky pivo teklo proudem, vytočilo se 15 sudů. A celý program zakončila kapela Roubované vokurky, která přijela z nedalekého Turnova.

Reportáž Televizních novin o vysoké výhře Velkých Hamrů v domácím prostředí:

Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Northampton Saints - London Irish

   13:05 14:45
   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

   17:00

   Florbal: PSS - SB - Pro

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   13:00 14:40
   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

   18:05

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   18:35

   Házená: SC Magdeburg - MT Melsungen

Celý program