fotbalový inspektor

Ve Velkých Hamrech chodí na fotbal exslávista, na derby přijela i limuzína

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 22. 9. 2020
Téma:

Fotbalový inspektor se tentokrát vydal do malého městečka na severu Čech. Velké Hamry jsou v okresu Jablonec nad Nisou a hrálo se derby mezi mezi místním béčkema a Ruprechticemi. Šlo o hodně, v 1.A třídě to byl souboj prvního s druhým.

V Hamrech se čekalo hodně gólů, a to se povedlo. Navíc i ti, kteří přišli, neměli nouzi o překvapení. Mohli si užít jízdu limuzínou, ochutnat výbornou klobásu a děti si třeba mohly namalovat na obličej nějakou masku.Třítisícové městečko se pyšní opravdu krásným sportovním areálem. "Teď jsme se intenzivně věnovali rekonstrukci areálu. Udělali jsme tady víceúčelové hřiště, hřiště pro trénování, máme tady tartanovou trávu a trávu na brusle,“ vypočítává předseda klubu Josef Hnídek.


Na zápasech domácího týmu nesmí chybět ani osmdesátiletý Jaroslav Balatka, který v klubu působí 56 let. Býval předsedou, teď se s manželkou starají o dresy. "Je to devět mužstev, je toho celkem dost, máte to za týden 22-24 praček. Ale co bych dělal doma,“ zní přesvědčivá výmluva.Svůj rituál má i trenér Petr Javůrek. "Chlapům o poločase něco řekneme, pak ať si řeknou oni sami mezi sebou a já si zajdu na tu cigaretku takhle stranou vždycky,“ vypráví. Koneckonců, hlas zvedat nemusel. Po půli vedli domácí 3:1 a tak si mohl zabafat a derby nakonec vyhrálo domácí béčko přesvědčivě 10:1. Takový debakl hosté nečekali.Jedenáct gólů potěšilo i někdejšího hráče Dynama Praha, tedy dnešní pražské Slavie Ladislava Zalužanského, který se ve Velkých Hamrech usadil a je pravidelným návštěvníkem domácích zápasů.Večer pak logicky pivo teklo proudem, vytočilo se 15 sudů. A celý program zakončila kapela Roubované vokurky, která přijela z nedalekého Turnova.

Reportáž Televizních novin o vysoké výhře Velkých Hamrů v domácím prostředí:

Související témata:
Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (8)

   10:45 11:40
   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:00

   Florbal: Nokian KrP - Oilers

Celý program