Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 6. 2018
Fotbal Mistrovství světa

Argentina v rozkladu: Slzy, minuta ticha ve studiu, vzpoura v kabině!

Argentina na dně
Zdroj: Profimedia

Argentina se na mistrovství světa trápí. V úvodním zápase jen remizovala s Islandem a to i proto, že hvězdný Lionel Messi neproměnil penaltu. Jeden z nejlepších fotbalistů planety se spolu se spoluhráči trápil i proti Chorvatsku, kdy Argentinci prohráli 0:3. Od té doby vládne této jihoamerické zemi smutek.

Maradona na tribuně brečel

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob Diego Maradona zavítal do Nižného Novgorodu a sledoval s napětím zápas mezi rodnou Argentinou a Chorvatskem. Během prvního poločasu se smál a bavil se. Od druhého si kousal nehty a popíjel víno. Když šlo do tuhého, jeho výraz vypadal takhle…

 

Diego Maradona
Zdroj: Profimedia Diego Maradona

 

Pak se Maradona neubránil slzám. Bývalý tahoun argentinské reprezentace by mohl týmu kolem Lionela Messiho co radit. Vždyť hrál na čtyřech mistrovstvích světa – v roce 1986 ho vyhrál a o čtyři roky později slavil s týmem zisk stříbrných medailí. Cenné kovy jsou ale pro Argentinu letos v nedohlednu…

 

V argentinském studiu se držela minuta ticha

Debakl od Chorvatska těžce nesli i ve studiu argentinské televize. Po skončení zápasu se nerozebíraly momenty, které vedly k prohře Argentiny 0:3, místo toho se držela minuta ticha.

 

 

Možná to působí vtipně, ale pro Argentince tady rozhodně důvod k smíchu není. Svěřenci trenéra Jorgea Sampaoliho to už nemají ve vlastních rukou. V posledním zápase musí Argentina za každou cenu porazit Nigérii a ke všemu sledovat ostatní zápasy a doufat.

 

Lionel Messi se styděl

Argentinský kapitán si střídavě zakrýval tvář a koukal se hlavně pod sebe, hrdý pohled s hlavou vztyčenou, jakoby neznal. 

 

14

GALERIE: Lionel Messi během zápasu proti Chorvatsku

Zdroj: Profimedia

Lionel Messi

Hodnocení:

 

Argentinská média dokonce spekulují o tom, že se největší hvězda reprezentace jen těžko vyrovnává s rostoucím tlakem, který na jeho osobu fanoušci a média během šampionátu vyvíjí.

 

Tým chce odvolat hlavního trenéra

Mluví se také o vzpouře v argentinské kabině. "V týmu je vzpoura. Hráči jsou proti tomu, aby jim Sampaoli šéfoval v duelu s Nigérií," prozradil pro argentinskou televizi Todo Noticias údajně jeden z hráčů Argentiny.

 

Jorge Sampaoli
Zdroj: Profimedia Jorge Sampaoli

 

Jorge Sampaoli má u národního týmu kontrakt do 30. června 2022. Ve smlouvě má navíc klauzuli o tom, že pokud ho vedení Argentiny odvolá, bude mu muset vyplatit 20 milionů euro, což je v přepočtu přes 517 milionů korun.

lju TN.cz