Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis Nezvyklá parťačka

Ve čtrnácti na Fed Cupu. Šafářovou a spol. prohání mladá kometa

Linda Fruhvirtová
Zdroj: ČTK, Luděk Peřina

Na jedné straně Karolína Muchová, na druhé neznámá drobná blondýnka. Trénink na baráž Fed Cupu měl zvláštní obsazení. S dvaadvacetiletou Muchovou si totiž pinkala čtrnáctiletá dívka. Nešlo ale o žádnou dobročinnou akci. Jednalo se totiž o jednu z největších nadějí českého tenisu.

To jméno si zapamatujte. Linda Fruhvirtová. Ještě jí není ani 15 let, tenisoví agenti se už o ní ale rvali. Nakonec zvítězila Česká sportovní. A proč byl o mladou českou hvězdu takový zájem? Minulý rok získala pohár v deblu na mistrovství Evropy do 14 let a poté i vyhrála turnaj Orange Bowl, o kterém se mluví jako o mládežnickém grandslamu.


Teď v Prostějově řádí ve fedcupovém dresu. Ne že by se chystala na víkendovou baráž s Kanadou, svým starším kolegyním ale pomáhá se rozehrát. „Táta přišel minulý týden ze schůzky a říkal, že jsem dostala možnost být týden s holkama. Je už to teď nezapomenutelný zážitek,“ řekla Fruhvitová pro portál tenisovysvet.cz


„Pomůže nám s tréninky, protože se zatím scházíme postupně a není nás dostatek. Odehrála super trénink,“ pochvaloval si mladou naději kapitán Petr Pála. „Bylo to parádní, výborně jsem si zahrála. Kája Muchová je šikovná, hraje chytře,“ prozradila čtrnáctiletá tenistka své první dojmy z tréninku se starší kolegyní.


Není to ale poprvé, co si Fruhvirtová zahrála s hvězdami světového tenisu. Na loňském pražském turnaji si ji jako sparingpartnerku vybrala Australanka Samantha Stosurová a Darja Gavrilovová.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:25 15:10

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   15:10

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   15:20

   Fotbal: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   17:10

   RunTour – Brno

   17:20

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   17:50

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Premier League Darts 2019

   17:25

   UFC Main Event (3)

   18:10

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   19:15

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   21:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program