Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis Nezvyklá parťačka

Ve čtrnácti na Fed Cupu. Šafářovou a spol. prohání mladá kometa

Linda Fruhvirtová
Zdroj: ČTK, Luděk Peřina

Na jedné straně Karolína Muchová, na druhé neznámá drobná blondýnka. Trénink na baráž Fed Cupu měl zvláštní obsazení. S dvaadvacetiletou Muchovou si totiž pinkala čtrnáctiletá dívka. Nešlo ale o žádnou dobročinnou akci. Jednalo se totiž o jednu z největších nadějí českého tenisu.

To jméno si zapamatujte. Linda Fruhvirtová. Ještě jí není ani 15 let, tenisoví agenti se už o ní ale rvali. Nakonec zvítězila Česká sportovní. A proč byl o mladou českou hvězdu takový zájem? Minulý rok získala pohár v deblu na mistrovství Evropy do 14 let a poté i vyhrála turnaj Orange Bowl, o kterém se mluví jako o mládežnickém grandslamu.


Teď v Prostějově řádí ve fedcupovém dresu. Ne že by se chystala na víkendovou baráž s Kanadou, svým starším kolegyním ale pomáhá se rozehrát. „Táta přišel minulý týden ze schůzky a říkal, že jsem dostala možnost být týden s holkama. Je už to teď nezapomenutelný zážitek,“ řekla Fruhvitová pro portál tenisovysvet.cz


„Pomůže nám s tréninky, protože se zatím scházíme postupně a není nás dostatek. Odehrála super trénink,“ pochvaloval si mladou naději kapitán Petr Pála. „Bylo to parádní, výborně jsem si zahrála. Kája Muchová je šikovná, hraje chytře,“ prozradila čtrnáctiletá tenistka své první dojmy z tréninku se starší kolegyní.


Není to ale poprvé, co si Fruhvirtová zahrála s hvězdami světového tenisu. Na loňském pražském turnaji si ji jako sparingpartnerku vybrala Australanka Samantha Stosurová a Darja Gavrilovová.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 02:15 03:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

   15:15

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program