Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis Nezvyklá parťačka

Ve čtrnácti na Fed Cupu. Šafářovou a spol. prohání mladá kometa

Linda Fruhvirtová
Zdroj: ČTK, Luděk Peřina

Na jedné straně Karolína Muchová, na druhé neznámá drobná blondýnka. Trénink na baráž Fed Cupu měl zvláštní obsazení. S dvaadvacetiletou Muchovou si totiž pinkala čtrnáctiletá dívka. Nešlo ale o žádnou dobročinnou akci. Jednalo se totiž o jednu z největších nadějí českého tenisu.

To jméno si zapamatujte. Linda Fruhvirtová. Ještě jí není ani 15 let, tenisoví agenti se už o ní ale rvali. Nakonec zvítězila Česká sportovní. A proč byl o mladou českou hvězdu takový zájem? Minulý rok získala pohár v deblu na mistrovství Evropy do 14 let a poté i vyhrála turnaj Orange Bowl, o kterém se mluví jako o mládežnickém grandslamu.


Teď v Prostějově řádí ve fedcupovém dresu. Ne že by se chystala na víkendovou baráž s Kanadou, svým starším kolegyním ale pomáhá se rozehrát. „Táta přišel minulý týden ze schůzky a říkal, že jsem dostala možnost být týden s holkama. Je už to teď nezapomenutelný zážitek,“ řekla Fruhvitová pro portál tenisovysvet.cz


„Pomůže nám s tréninky, protože se zatím scházíme postupně a není nás dostatek. Odehrála super trénink,“ pochvaloval si mladou naději kapitán Petr Pála. „Bylo to parádní, výborně jsem si zahrála. Kája Muchová je šikovná, hraje chytře,“ prozradila čtrnáctiletá tenistka své první dojmy z tréninku se starší kolegyní.


Není to ale poprvé, co si Fruhvirtová zahrála s hvězdami světového tenisu. Na loňském pražském turnaji si ji jako sparingpartnerku vybrala Australanka Samantha Stosurová a Darja Gavrilovová.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program