tenis Nezvyklá parťačka

Ve čtrnácti na Fed Cupu. Šafářovou a spol. prohání mladá kometa

Linda Fruhvirtová
Zdroj: ČTK, Luděk Peřina
Téma:

Na jedné straně Karolína Muchová, na druhé neznámá drobná blondýnka. Trénink na baráž Fed Cupu měl zvláštní obsazení. S dvaadvacetiletou Muchovou si totiž pinkala čtrnáctiletá dívka. Nešlo ale o žádnou dobročinnou akci. Jednalo se totiž o jednu z největších nadějí českého tenisu.

To jméno si zapamatujte. Linda Fruhvirtová. Ještě jí není ani 15 let, tenisoví agenti se už o ní ale rvali. Nakonec zvítězila Česká sportovní. A proč byl o mladou českou hvězdu takový zájem? Minulý rok získala pohár v deblu na mistrovství Evropy do 14 let a poté i vyhrála turnaj Orange Bowl, o kterém se mluví jako o mládežnickém grandslamu.


Teď v Prostějově řádí ve fedcupovém dresu. Ne že by se chystala na víkendovou baráž s Kanadou, svým starším kolegyním ale pomáhá se rozehrát. „Táta přišel minulý týden ze schůzky a říkal, že jsem dostala možnost být týden s holkama. Je už to teď nezapomenutelný zážitek,“ řekla Fruhvitová pro portál tenisovysvet.cz


„Pomůže nám s tréninky, protože se zatím scházíme postupně a není nás dostatek. Odehrála super trénink,“ pochvaloval si mladou naději kapitán Petr Pála. „Bylo to parádní, výborně jsem si zahrála. Kája Muchová je šikovná, hraje chytře,“ prozradila čtrnáctiletá tenistka své první dojmy z tréninku se starší kolegyní.


Není to ale poprvé, co si Fruhvirtová zahrála s hvězdami světového tenisu. Na loňském pražském turnaji si ji jako sparingpartnerku vybrala Australanka Samantha Stosurová a Darja Gavrilovová.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program