Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2016 12:57
foto zděšení skokané

Další olympijský trapas: Tohle není bazén, to je zelený brčál!

Olympijský bazén v Riu
Zdroj: profimedia.cz

Pořádnou změnu zaznamenali pořadatelé v olympijském plaveckém areálu. Bazén pro vodní pólo a skoky do vody se liší nejen využitím, ale teď už i barvou a kvalitou vody. Krásnou modrou vystřídala "močálová" zelená.

Kontrast mezi oběma bazény děsí nejen organizátory, ale i sportovce. V pondělních skokanských kláních mužů byla voda v pořádku, další den na ženské skoky nikoliv. Co se stalo? Teorií je několik.


Ta asi nejpravděpodobnější poukazuje na špatnou práci správců bazénu. Málo chlóru a výskyt chaluh zapříčinilo netypické zbarvení. Horké slunečné brazilské počasí asi rovněž vodě nepomohlo. "Už byly provedeny testy a zjistilo se, že voda je bezpečná,“ uklidňují organizátoři.„Pro Rio je vysoká kvalita sportovišť ohromně důležitá. Co bylo příčinou změny barvy vody, teď vyšetřujeme,“
dodávají. „Ještě jsem nikdy nic podobného neviděla,“ řekla Paola Espinosaová, mexická plavkyně, která si jako jedna z prvních všimla tmavší vody v bazénu. „Ale v Brazílii je všechno zelené, takže to je možná dekorace, aby bazén vypadal pěkně,“ pokračovala nakonec šestá skokanka a zároveň dodala, že voda nepáchla, ani neměla špatný vliv na její kůži.


Koho také zarazila situace v domově plavců, byl bronzový medailista ze skoků do vody Brit Tom Daley. „Ermmm…co se stalo?!“ napsal na twitter. Na otázku mu zatím nikdo neodpověděl.

 


Na brazilských olympijských hrách je kvalita vody často omílaným tématem. Kvůli bakteriím a virům nemají své sportoviště v ideálním stavu jachtaři a veslaři. Zátoka Guanabara je ale ještě o něco horší, než bazén v olympijském plaveckém areálu.

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program