Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

cyklistika Šampion dojel

Vážná nehoda! Froome smrkal a narazil do zdi. Na Tour může zapomenout

Zdroj: TV Nova

Pro Chrise Frooma sezona skončila. Britský čtyřnásobný vítěz Tour de France si během tréninku před časovkou na Critériu du Dauphiné nešťastně zlomil nohu. V šedesátikilometreové rychlosti, když smrkal, nabouril do zdi. Slavný závod, který startuje za tři týdny, se tak bude muset obejít bez jednoho z favoritů.

Čtyřiatřicetiletý Froome ze stáje Ineos byl podle BBC převezen do nemocnice se zlomeninou stehenní kosti, kterou utrpěl při tréninkové jízdě před středeční časovkou na 26 kilometrů v Roanne.

„Ke srážce došlo ve vysoké rychlosti při sjezdu kopcovité části trati. Narazil do zdi,“ popisuje šéf stáje Dave Brailsford. „Bude trvat hodně dlouho, než bude zase závodit. Záchranka přijela rychle a postarala se o něho, dokud nepřiletěl vrtulník, který ho následně transportoval do nemocnice,“ dodal.

Chris Froome byl v Criteriu po třech etapách osmidenního závodu na osmé pozici se ztrátou 24 sekund na vedoucího Belgičana Dylana Teunse. V Tour, která začne 6. července v Bruselu, by útočil už na famózní pátý titul.

„Je to velmi vážná nehoda. Je jasné, že na startu Tour de France nebude,“ řekl Brailsford o Froomovi, který na loňské Tour skončil třetí za tehdejším týmovým kolegou Geraintem Thomasem a Tomem Dumoulinem z Nizozemska.
 

alk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program