Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

cyklistika Šampion dojel

Vážná nehoda! Froome smrkal a narazil do zdi. Na Tour může zapomenout

Zdroj: TV Nova

Pro Chrise Frooma sezona skončila. Britský čtyřnásobný vítěz Tour de France si během tréninku před časovkou na Critériu du Dauphiné nešťastně zlomil nohu. V šedesátikilometreové rychlosti, když smrkal, nabouril do zdi. Slavný závod, který startuje za tři týdny, se tak bude muset obejít bez jednoho z favoritů.

Čtyřiatřicetiletý Froome ze stáje Ineos byl podle BBC převezen do nemocnice se zlomeninou stehenní kosti, kterou utrpěl při tréninkové jízdě před středeční časovkou na 26 kilometrů v Roanne.

„Ke srážce došlo ve vysoké rychlosti při sjezdu kopcovité části trati. Narazil do zdi,“ popisuje šéf stáje Dave Brailsford. „Bude trvat hodně dlouho, než bude zase závodit. Záchranka přijela rychle a postarala se o něho, dokud nepřiletěl vrtulník, který ho následně transportoval do nemocnice,“ dodal.

Chris Froome byl v Criteriu po třech etapách osmidenního závodu na osmé pozici se ztrátou 24 sekund na vedoucího Belgičana Dylana Teunse. V Tour, která začne 6. července v Bruselu, by útočil už na famózní pátý titul.

„Je to velmi vážná nehoda. Je jasné, že na startu Tour de France nebude,“ řekl Brailsford o Froomovi, který na loňské Tour skončil třetí za tehdejším týmovým kolegou Geraintem Thomasem a Tomem Dumoulinem z Nizozemska.
 

alk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:05 15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

   18:45

   RunTour – Ostrava

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program