Vary urvaly tři body gólem dvě sekundy před koncem! Sparta padla

Hokejisté Karlových Varů se radují
Skok Aleš
Aleš Skok
29.11. 2020 21:42

Tipsport extraliga pokračuje obrovským tempem dál. Uspěly Karlovy Vary, které porazily Zlín gólem dvě sekundy před koncem! Překvapivě doma padla Sparta, kterou zdolal Litvínov po nájezdech. V čele jsou Oceláři z Třince. Ti na domácím ledě porazili 2:1 Mountfield.

Zlín vstoupil do zápasu skvěle a dostal se do vedení 2:0. To Karlovarští dokázali zlikvidovat, ale domácí opět odskočili o dvě branky.

Ještě deset minut před koncem to vypadalo na úspěch Beranů, jenže přišel velký obrat, který dvě sekundy před koncem završil Libor Zábranský a tři body tak putují na západ Čech.

Sparta na domácím ledě překvapila padla s Litvínovem. Domácí sice dvakrát vedli, ale dva body po vítězství na nájezdy bere Litvínov.

I nadále se trápí Pardubice, které prohrály na ledě Mladé Boleslavi i s Danielem Vladařem v brance 2:3. Stejně na tom jsou České Budějovice. Motor na domácím ledě prohrál poosmé v sezóně, tentokrát s Olomoucí, a v Budvar aréně se tak ještě neradoval.

Naopak se zvedá brněnská Kometa, která v jihomoravské metropoli přivítala Liberec. První třetina nabídla hned čtyři branky a vyrovnaný stav 2:2. Rozhodlo se až ve 49. minutě, kdy se prosadil Martin Zaťovič.

Třinec se dostal zpátky na vrchol extraligové tabulky poté, co zdolal hradecký Mountfield. Vítěznou branku vstřelil Filip Zadina, který udělal krásnou kličku svému spoluhráči z Detroitu Filipu Hronkovi.

Výsledky Tipsport extraligy

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (2:1, 0:1, 2:3)
Branky: 2. Honejsek (Šlahař), 16. Okál (Nosek, Honejsek), 43. Köhler (Herman), 47. Okál (Šlahař, Honejsek) - 18. Šenkeřík (Flek, Černoch), 23. Vondráček (Skuhravý, Redlich), 50. Lauko (Flek), 52. Šenkeřík (Flek, D. Kaše), 60. Zábranský (Skuhravý).

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 10. J. Strnad (Šidlík, Cienciala), 12. A. Zbořil (Bernad), 14. R. Zohorna (Šťastný, Ševc) - 30. Camara (J. Kolář), 55. Tybor (J. Kolář).

HC Sparta Praha - HC VERVA Litvínov 2:3 sn. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 2. Buchtele (Mikliš, Forman), 6. Řepík (Sobotka, Rousek) - 3. Irving, 29. Jarůšek (M. Hanzl, P. Zdráhal), rozh. náj. Válek.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky: 4. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 12. Schneider (P. Holík, J. Zbořil), 49. Zaťovič (P. Holík, J. Zbořil) - 5. Gríger (Knot, T. Rachůnek), 15. Birner (Šmíd).

Madeta Motor České Budějovice - HC Olomouc 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Gilbert (Plášil, Michnáč), 14. Karabáček (Jonák) - 3. J. Knotek (K. Káňa, Kucsera), 26. Kucsera (J. Káňa), 42. J. Káňa (Ondrušek), 59. Kolouch (Olesz).

HC Oceláři Třinec - Moutfield HK 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 13. M. Stránský (Martin Růžička, Hrňa), 22. Zadina (Marcinko, D. Musil) - 44. F. Pavlík (V. Růžička, Smoleňák).