Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Juniorský šampionát

Varaďa nominoval na MS do 20 let, nedostal se třeba Zábranský!

Martin Nečas
Zdroj: Profimedia
Martin Nečas

Dva dny po Štědrém dnu začne ve Vancouveru a Victorii mistrovství světa do dvaceti let. Česká reprezentace už zná konečnou podobu finální nominace. Do kádru, ve kterém je hned několik velkých hvězd, se nevešli obránci Martin Hugo Haš a Libor Zábranský. Vypadl také útočník Matěj Blümel.

Český tým má letos opravdu hodně zvučnou sestavu. V bráně bude velký talent Jakub Škarek z finského Lahti. V útoku je pak hned několik hráčů, kteří patří klubům NHL. Mezi nimi nechybí Martin Nečas z Caroliny, Filip Zadina z Detroitu či Martin Kaut z Colorada. Všichni byli na šampionát uvolněni i proto, že působí na farmě v AHL. Povolení však nedostal Filip Chytil z New Yorku Rangers, který hraje stabilně NHL.

 

 

Trenéry také mrzí ztráta mohutného bojovníka Ostapa Safina, který se zranil. Nominace je sice uzavřena, ale pravděpodobně ještě skončí dva hráči v poli. O koho půjde, to není jasné a bude záležet na okolnostech. "Uvažujeme o tom, že by to pro začátek bylo šest obránců a 12 útočníků. Nevíme, co se může stát na začátku turnaje, jestli budeme muset doplnit obránce nebo útočníky. Nechci samozřejmě přivolávat nějaká zranění," řekl pro Hokej.cz Aleš Krátoška, asistent hlavního kouče Varadi.

 

Dvacítka začne na šampionátu v Kanadě ve středu proti výběru Švýcarska. 

 

NOMINACE ČESKÉ REPREZENTACE:

Gólmani:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Jiří Patera (Brandon, WHL), Lukáš Dostál (Kometa Brno/Třebíč)

Obránci:
Jakub Galvas (Olomouc), Filip Král (Spokane, WHL), Radim Šalda (Rimouski, QMJHL), David Kvasnička (Plzeň/Litoměřice), Dalimil Mikyska (Kometa Brno/Třebíč), Matyáš Zelingr (Kladno), Michael Gaspar (Mountfield HK/Litoměřice), Daniel Bukač (Niagara, OHL)

Útočníci:
Martin Nečas (Charlotte, AHL), Filip Zadina (Grand Rapids, AHL), Martin Kaut (Colorado, AHL), Jan Jeník (Liberec), Karel Plášek (Kometa Brno), Jakub Pour (Plzeň/Litoměřice), Petr Čajka (Erie, OHL), Jan Hladonik (Třinec), Jáchym Kondelík (Univ. Connecticut, NCAA), Jakub Lauko (Rouyn Noranda, QMJHL), Matěj Pekař (Barrie, OHL), Ondřej Machala (Pardubice), Kryštof Hrabík (Tri-City, WHL), Jan Kern (Omaha, USHL)

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:35

   Ligue 1 Highlights (2)

   15:35

   Carabao Cup Highlights (1)

   16:05

   Element (394)

   16:15

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program