Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Neshody Ostrá slova

Vánoční biatlonová přestřelka: Vítková se pustila do Koukalové

Veronika Vítková se opřela do Gabriely Koukalové
Zdroj: Profimedia

Už je to osm měsíců, co Gabriela Koukalová vydala knihu a pořádně se opřela do svých biatlonových parťáků. Někteří z nich její dílo ani nečetli, stejně vrací úder. Veronika Vítková, která je největším terčem Koukalové, je ze situace velmi zklamaná.

„Abych řekla pravdu, tak jsem to nečetla. Všechno jsem měla jen zprostředkovaně, ale pro mě to je opravdu velké zklamání,“ přiznala Vítková ve vánočním rozhovoru pro ČT Sport.


Právě do třicetileté Vítkové se Koukalová opřela nejvíce. „Čím víc se mi dařilo, tím to bylo horší. Jednou se mnou nechtěla být ani ve stejném autě,“ uvedla Koukalová ve své autobiografii "Jiná". „Na závodech mi udělala několik scén.“ Osočila svou zkušenější kolegyni.

 

Přesto její knihu do ruky Vítková nikdy nevzala. "Otázky kolem toho na mě lítaly ze všech stran. Nechci říct, že jsem se z toho zhroutila, ale nebylo to úplně příjemný. Raději jsem jela vypnout do skal,“ popsala Vítková, jak tlak okolí dokázala vydržet.

GALERIE: Vítková se tvrdě opřela do Gabriely Koukalové

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Gabriela Koukalová


Když se o chvíli později rozhodla Koukalová ukončit svou biatlonovou kariéru, slzy pro ni v reprezentaci neronili. „Nejde říct, že by to pro mě byla úleva, ale způsob, jakým se rozloučila, to pro mě bylo hodně smutný,“ přiznala bronzová medailistka ze sprintu v Pchjongčchangu. „Gabči jsem si vážila jako sportovkyně. To, co předvedla, nikdo z nás nedokázal,“ smekla přes to vše před svou bývalou kolegyní.Nemrzelo to pouze Vítkovou, ale také další členy týmu. „Nejvíc mě na Gabče zklamalo, že všechno vyšlo ven, aniž by si o tom s námi promluvila z očí do očí,“ uvedl ve vánočním rozhovoru Michal Krčmář.


Ten patří do té šťastnější skupinky, která se v knize Gabriely Koukalové vůbec neobjevila. „Vždycky jsme spolu měli výborný vztah,“ vysvětluje Krčmář. I tak mu nad některými pasážemi zůstává hlava stát. „Třeba, že se v biatlonovém prostředí trápila. To jsem za pět let, kdy jsme byli kolegové, nevnímal,“ nechápal stříbrný medailista z Koreje.


„Ale Gabča byla jiná. Nikdy neměla zájmy jako my. V tomhle chápu, že to pro ni mohlo být těžší,“ vysvětluje Krčmář, co mohlo nejúspěšnější biatlonistku české historie trápit a co ji mohlo vést k takovému negativnímu postoji.

Anketa

Které biatlonistce více důvěřujete?

Hlasovalo 5928 lidí.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   12:45

   Element (398)

 • Nova Sport 2

  • 10:35 12:05

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

   15:50

   UFC Now (21)

Celý Program