Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

MS do 20 let Čekání na medaili

Vánoce pro ně neexistují! Česká dvacítka začíná na MS už zítra

Mistrovství světa do 20 let
Zdroj: Profimedia
Mistrovství světa do 20 let

Vánoční pauzu si dala NHL, NBA i další soutěže. Přesto se najdou sportovci, kteří o svátky nemohou být s těmi nejbližšími. Řeč je o hokejistech českého národního týmu do dvaceti let, který už zítra čeká první zápas na juniorském mistrovství světa proti Finsku. Poslední medaili získalo Česko v této kategorii před dvanácti lety.

 

Od zisku poslední medaile z hokejového mistrovství světa do dvaceti let pro Českou republiku uplynulo už dlouhých dvanáct let. Elitu v této kategorii stále tvoří Kanada, Rusko, Finsko, Švédsko a Amerika. Před dvěma lety se však podařilo urvat Slovákům bronz.

 


Třetí skončili i Češi, ale naposledy v roce 2005, kdy v týmu figurovala jména jako David Krejčí, Ladislav Šmíd nebo Roman Polák. Od té doby pusto a prázdno. Nevyšlo to ani vloni, kdy měl tým k dispozici letos nejlepšího českého střelce v NHL Davida Pastrňáka nebo Pavla Zachu.

 


Svěřenci Jakuba Petra už jsou v kanadském Motrealu, kde zítra vyzvou výběr Finska. A kdo bude tahounem českých mladíků? Asi nejvíce zkušeností mají brankáři. Daniel Vladař chytá na farmě Bostonu Bruins v týmu Providence. Časem by se dost možná mohl objevit i v NHL. Teprve sedmnáctiletý Jakub Škárek si svými výkony v tak mladém věku řekl o extraligové angažmá. Stále ještě chytá v druholigové Jihlavě, ale zároveň i ve Spartě.

 

Nominace českého národního týmu pro MSJ 2017
Zdroj: facebook Nominace českého národního týmu pro MSJ 2017

 


Velkou ztrátou pro tým je zranění Dominika Lakatoše, kterého nahradil uzdravený David Kaše. Za zmínku stojí také další opory. V obraně je to především Jakub Zbořil, v útoku pak Filip Chlapík, Adam Musil či Michael Špaček. Jak celý šampionát dopadne, to se dozvíme až 5. ledna, kdy turnaj končí.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:40 01:35

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

   09:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program