MS do 20 let Čekání na medaili

Vánoce pro ně neexistují! Česká dvacítka začíná na MS už zítra

Mistrovství světa do 20 let
Zdroj: Profimedia
Mistrovství světa do 20 let
Téma:

Vánoční pauzu si dala NHL, NBA i další soutěže. Přesto se najdou sportovci, kteří o svátky nemohou být s těmi nejbližšími. Řeč je o hokejistech českého národního týmu do dvaceti let, který už zítra čeká první zápas na juniorském mistrovství světa proti Finsku. Poslední medaili získalo Česko v této kategorii před dvanácti lety.

 

Od zisku poslední medaile z hokejového mistrovství světa do dvaceti let pro Českou republiku uplynulo už dlouhých dvanáct let. Elitu v této kategorii stále tvoří Kanada, Rusko, Finsko, Švédsko a Amerika. Před dvěma lety se však podařilo urvat Slovákům bronz.

 


Třetí skončili i Češi, ale naposledy v roce 2005, kdy v týmu figurovala jména jako David Krejčí, Ladislav Šmíd nebo Roman Polák. Od té doby pusto a prázdno. Nevyšlo to ani vloni, kdy měl tým k dispozici letos nejlepšího českého střelce v NHL Davida Pastrňáka nebo Pavla Zachu.

 


Svěřenci Jakuba Petra už jsou v kanadském Motrealu, kde zítra vyzvou výběr Finska. A kdo bude tahounem českých mladíků? Asi nejvíce zkušeností mají brankáři. Daniel Vladař chytá na farmě Bostonu Bruins v týmu Providence. Časem by se dost možná mohl objevit i v NHL. Teprve sedmnáctiletý Jakub Škárek si svými výkony v tak mladém věku řekl o extraligové angažmá. Stále ještě chytá v druholigové Jihlavě, ale zároveň i ve Spartě.

 

 


Velkou ztrátou pro tým je zranění Dominika Lakatoše, kterého nahradil uzdravený David Kaše. Za zmínku stojí také další opory. V obraně je to především Jakub Zbořil, v útoku pak Filip Chlapík, Adam Musil či Michael Špaček. Jak celý šampionát dopadne, to se dozvíme až 5. ledna, kdy turnaj končí.

 

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program