Aktualizováno 25.12. 2015 13:15
svátky v zámoří dají na tradice

Vánoce Čechů v NHL? Cukroví ano, kaprovi se tu smějou!

Zdroj: Nova Sport

Čeští hokejisté v NHL na Vánoce času moc nemají. Nabitý program, zápasy, tréninky a cestování za soupeři vánočnímu klidu a pohodě nepomáhají. Přesto si někteří rádi pochutnají i na cukroví.

NHL a vánoční svátky, to moc dohromady nejde, zápasy se v zámoří hrají prakticky nepřetržitě. "Já myslím, že je ani nemáme. Pořád hrajeme, takže jsme prakticky bez Vánoc," přiznává útočník St. Louis Dmitrij Jaškin.

 

Tradice jsou ale tradice, a tak si někteří čeští hokejisté i daleko od domova potrpí na vánoční zvyky. Pokud byste ale hledali na svátečním stole kapra, úspěchu byste se nejspíš nedočkali. Ve Spojených státech není zrovna oblíbenou rybou. "Samozřejmě kapra nemáme, ale slavíme čtyřiadvacátého. I dárky si dáváme čtyřiadvacátého," říká bostonský David Krejčí, nejproduktivnější český hokejista probíhajícího ročníku NHL.

 

O tradiční vánoční rybě se rozpovídal i Michal Rozsíval. "Je těžké sehnat tady v Americe kapra, lidi ho nemají moc rádi a vždycky se mu smějou," s úsměvem vypráví dvojnásobný šampion nejslavnější hokejové soutěže Michal Rozsíval.

 

 

Hned po svátcích se ale opět roztočí kolotoč hokejových zápasů, a tak i v období Vánoc si hráči musejí dávat pozor na stravu. Jaromír Jágr sice trénuje se zátěžovou vestou, ale při zápasech by nějaké to kilo navíc bylo velkou nevýhodou. "Musíš dávat pozor abys to nepřehnal s tím cukrovím a jídlem," upozorňuje Krejčí. "Hlídám se, ale je tam určitě něco na stole. Nějaké rohlíčky, linecké. Už se na to těším," neskrývá opora Montrealu Canadiens Tomáš Fleischmann.

 

Zápasy NHL se zase hrají už ze soboty na neděli a sledovat je můžete živě na NOVA Sport.
 

NOVA Sport, msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:45 23:00

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program