Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2016 23:57
nova sport premier league darts

Van Gerwen krok od "devítky"! Lewis musí zabojovat (VIDEO)

Dvě kola zbývala do play-off a šipkařské dostaveníčko v Manchesteru tak slibovalo nelítostné souboje v boji o postup. A bylo na co se těšit. V přímé bitvě o nejlepší čtyřku se střetli James Wade a Peter Wright. O hodně šlo i Adrianu Lewisovi.

Právě souboj Wadea proti Wrightovi celý čtvrteční program otevřel. Peter Wright jej ale proměnil v jednoznačnou záležitost, byť první leg pro sebe získal jeho soupeř. Poté ale ovládl sedm kol za sebou a mohl se radovat z veledůležitého vítězství.

 

Robert Thornton už věděl, že se do elitní čtyřky neprohází, to Gary Anderson na třetí pozici o tom byl o poznání lépe. Stoprocentní jistotu postupu ale zatím neměl. Tentokrát ale nenechal nikoho na pochybách, kdo je dnes večer v Manchesteru favoritem. Thorntona totiž sestřelil 7:1 a už se může těšit na boj mezi nejlepší čtyřkou šipkařů letošní sezóny Premier League.

 

Dalším ze šlágrů byl souboj pětinásobného světového šampiona Raymonda van Barnevelda proti lídrovi soutěže Michaelu Van Gerwenovi. A ten dokázal, že v aktuální sezóně disponuje lepší formou. V šestém kole ho dokonce jen malý kousek dělil od ceněného zavření na devět šipek. I přesto však nakonec vyhrál s přehledem 7:2.

Situaci si zkomplikoval Adrian Lewis. Ten sice nad favorizovaným Philem Taylorem po třech lezích vedl 2:1, pak už mu ale jeho protivník nedovolil vůbec nic a Lewis se bude muset poprat o účast v play off za týden v Rotterdamu.

 

Na čele tabulky tak jsou čtyřiadvacetibodoví van Gerwen a Taylor, kteří se za týden postarají o šlágr šipkařského večera v Rotterdamu. O čtyři body zpět je Gary Anderson. Čtvrté místo zatím patří Adrianu Lewisovi, který má na svém kontě bodů sedmnáct. O jeden zpět pak je Peter Wright. Wrighta čeká 12. května zápas s van Barneveldem, Lewis narazí na Andersona.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program