Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2019
Fotbal To slávisty potěší

Van Buren je zpět! Ve Španělsku naplno trénuje, pokořil i rekord

Mick van Buren
Zdroj: Twitter

V loňské sezoně si ho slávističtí fanoušci moc neužili. Micka van Burena hned dvakrát skolilo těžké zranění a tak téměř celý rok 2018 strávil na listině zraněných hráčů. Na soustředění ve Španělsku je už ale v plné zátěži a vyhlíží návrat. Dokonce pokořil i jeden tamní rekord.

Poslední soutěžní zápas bylo pro nizozemského útočníka derby v polovině března. Od té doby stihl pouze 26 minut v přáteláku se Slovanem Bratislava. Slavia ale van Burena neodepsala a nabídla mu další smlouvu.


„Byl jsem šťastný, že klub přišel s dobrou nabídkou v době, kdy jsem byl už šest nebo sedm měsíců zraněný. Cítím se tady oceňovaný, což mi volbu usnadnilo," děkoval vedení van Buren v klubové televizi.

 

 


Teď už je ale prý v pořádku a připravený na stoprocentní zátěž. A fotbal hrát nezapomněl. Dokázal to na odpočinkovém programu slávistického týmu. Sešívaní si zašli zahrát footgolf a Mick van Buren překonal rekord hřiště. Devět jamek pokořil na 26 ran.

 

„Ještě nikdy se mi nestalo, abych za kalendářní rok zvládl jen dva zápasy. Už je to však za mnou a těším se, že budu znovu nastupovat. Jsem připraven," potěšil ze Španělska slávistické fanoušky Nizozemec.

hp TN.cz