Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Legenda končí

Van Barneveldův poslední turnaj. Na šampionát ho připravoval Phil Taylor

Raymond van Barneveld
Zdroj: Profimedia
Raymond van Barneveld

Sobotní program světového špikařského šampionátu v Londýně bude mít večer dva vrcholy. Kromě domácího favorita Roba Crosse vykročí do svého posledního velkého turnaje pětinásobný světový šampion Raymond van Barneveld, který bude čelit Američanovi Darinu Youngovi.

Večerní šipkařský program bude mít nádech začátku velkého konce. Svůj definitivně poslední turnaj má před sebou jedna z ikon šipkařského světa. Raymond van Barneveld naposledy v aktivní kariéře vytáhne svůj dres a postaví se před terč s fantastickým publikem v zádech. „Barney Army“, jak se příznivci dvaapadesátiletého Holanďana přezdívají, už se s ním ale pomalu loučili jednou.


Raymond van Barneveld neunesl po březnové prohře v Premier League zklamání a v návalu emocí po prohře s bývalým deblovým parťákem Michaelem van Gerwenem 1:7 oznámil, že končí. „Už na to nemám. Mohl bych si říct, že si dám pauzu a orazím si. Ale není kdy. Nemůžu začínat zase od nuly,“ líčil tehdy pětinásobný světový šampion.
 


Jenže po rozhovoru s manažerem Jaco van Bodegomem své skálopevné rozhodnutí odvolal a vrátil se k původnímu záměru. Skončit na konci roku v Alexandra Palace. Van Barneveld nechce končit kariéru v hořkých slzách a přípravě věnoval spoustu času. Vzal si k ruce i velkého rivala Phila Taylora, se kterým svedl ve finále mistrovství světa 2007 úžasnou bitvu, která je považovaná za jednu z nejlepších v historii. „Barney“ o svém titulu rozhodl až ve třináctém legu.


„Celý rok jsem si vyšetřil na to, abych hrál na mistrovství světa dobře. Doufejme, že to půjde,“ prozradila loučící se superstar před turnajem. „Je reálné zvednout nad hlavu trofej? Asi ne, ale malou víru pořád mám,“ tvrdí. Van Barneveld nechce dát svou kůži lacino. Nejen spolupráce s Taylorem, ale i obrovská podpora z okolí. To jsou motivátory, které poženou rodáka z Haagu kupředu. „Budu bojovat až do konce,“ ujišťuje všechny na svém twitterovém účtu.
 


Sobotní dění v Ally Pally můžete živě sledovat na programu Nova Sport 2. Raymond van Barneveld se s Darinem Youngem se vám představí ve třetím duelu večerního programu.

A kdo ví, třeba uvidíme podobnou bitvu, jakou svedli Barneveld s Taylorem ve zmíněném roce 2007...

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:05

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program