Aktualizováno 4.1. 2018 11:04
ufc dohra zápasu

Válka v UFC! Fotograf nazval vítězku mužem a rozpoutal peklo

Holly Holmová a Cris Cyborg
Zdroj: Instagram

Uplynulý víkend nabídl ve světě UFC očekávaný ženský souboj mezi Holly Holmovou a Cris Cyborg, který po šílené řežbě vyhrála druhá jmenovaná brazilská zápasnice. Jak už to tak ve sportu bývá, každá velká událost mívá i nějakou tu dohru. O tu se po zápase postaral jeden z fotografů, který vítězku označil za muže a naštval tak nejen fanoušky, ale i novopečenou šampionku.

Jak k tomu vlastně došlo? Cyborg ukázala, že momentálně nemá v ženské kategorii konkurenci a svoji soupeřku Holmovou zasypala údery a Australanka po několika kolech vypadala jako po autonehodě.

 

 

Brazislká superstar Cyborg zaslouženě vyhrála a u fanoušků sklízela ovace. Ne každý však výsledek zápasu přijal a tak fotograf Mark Aragon, který je součástí realizačního týmu Holmové, na svém twitteru nepřímo označil vítězku za muže.

Cris Cyborg a její instagram
Zdroj: Instagram

"Tenhle chlápek je nepříjemný jako samo peklo. Dle toho, co bylo řečeno, je Holly Holm první, kdo mu rozbil nos. Jsi můj hrdina Holly. Těším se na tebe zpět v gymu.“ napsal fotograf.

 

Právě označením "dude" nebo-li "chlápek" naštval nejen fanoušky, ale i samotnou Cris Cyborg. Ve zbytku věty navíc použil zájméno "his" nebo-li "jeho" a tím ještě přilil olej do pomyslného ohně.

 

Samotná Brazilka pak na svém instagramu hbitě reagovala. "Je nepřípustné, aby oficiální zástupce Holly a jejího týmu mě po vzájemném zápase označil za transgender. Jejich fotograf dostal akreditaci být v zákulisí galavečera a proto od něj očekávám omluvu nebo taková opatření, aby se již na dalších akcích UFC neobjevoval,“ zuřila MMA šampionka z Brazílie.

 

Organizace UFC má pochopitelně oči a uši všude a tak na virtuální válku okamžitě reagovala a fotografovi sebrala licenci.


"UFC si je všeho velmi dobře vědoma a znepokojená. UFC podobná prohlášení nehodlá tolerovat. Informovali jsme Jackson-Wink MMA o tom, že dotyčnému nebude udělená akreditace pro další naše galavečery,“ zní ve středečním prohlášení zástupců organizace.

mm TN.cz