Fotbal Pohár osvoboditelů

Brutální útok na fotbalisty soupeře: Hráči zvraceli a měli v očích střepy!

River Plate
Zdroj: Profimedia
Téma:

Pohár osvoboditelů musel být odložen. Jeho start se dvakrát posunul, ale fotbalisté Boca Juniors zkrátka nemohli hrát. Jejich autobus napadli příznivci největšího argentinského rivala River Plate. Několik hráčů bylo zraněno. Lépe vyvázli ti, kteří po zásahu slzným plynem "jen" zvraceli. Horší to bylo pro ty, kteří byli zasaženi střepy z oken, které vysklily kameny a další předměty, které chuligáni na autobus házeli.

Jedním z těch, kteří jsou na tom zdravotně nejhůře, je záložník Bocy Pablo Peréz, kterého střep vážně zasáhl do oka. Velké zdravotní potíže měl pak třeba Carlos Tévez, jenž po vdechnutí slzného plynu dlouho zvracel. Svaz ani přesto nechtěl zápas odložit na jiný den, bylo to však nevyhnutelné a hrát se bude v pondělí.

 

 

Útok na autobus Boca Juniors byl však už jen vyvrcholením války mezi fanoušky. Ty se mezi sebou rvali už před tím a to v okolí stadionu Monumental v Buenos Aires. Když se tyto dva týmy potkaly před dvěma týdny, policie také musela zasahovat, ale rozhodně ne v takové míře, jako v sobotu. Zápas tehdy skončil remízou 2:2.

 

 

Podle vyjádření vedení Boca Juniors bylo zraněno celkem šest fotbalistů. Plánované utkání finále Poháru osvoboditelů budou moci na stadionu z bezpečnostních důvodů sledovat jen fanoušci River Plate. Toto opatření platí už od roku 2013.

lju TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program