Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Pohár osvoboditelů

Brutální útok na fotbalisty soupeře: Hráči zvraceli a měli v očích střepy!

River Plate
Zdroj: Profimedia

Pohár osvoboditelů musel být odložen. Jeho start se dvakrát posunul, ale fotbalisté Boca Juniors zkrátka nemohli hrát. Jejich autobus napadli příznivci největšího argentinského rivala River Plate. Několik hráčů bylo zraněno. Lépe vyvázli ti, kteří po zásahu slzným plynem "jen" zvraceli. Horší to bylo pro ty, kteří byli zasaženi střepy z oken, které vysklily kameny a další předměty, které chuligáni na autobus házeli.

Jedním z těch, kteří jsou na tom zdravotně nejhůře, je záložník Bocy Pablo Peréz, kterého střep vážně zasáhl do oka. Velké zdravotní potíže měl pak třeba Carlos Tévez, jenž po vdechnutí slzného plynu dlouho zvracel. Svaz ani přesto nechtěl zápas odložit na jiný den, bylo to však nevyhnutelné a hrát se bude v pondělí.

 

 

Útok na autobus Boca Juniors byl však už jen vyvrcholením války mezi fanoušky. Ty se mezi sebou rvali už před tím a to v okolí stadionu Monumental v Buenos Aires. Když se tyto dva týmy potkaly před dvěma týdny, policie také musela zasahovat, ale rozhodně ne v takové míře, jako v sobotu. Zápas tehdy skončil remízou 2:2.

 

 

Podle vyjádření vedení Boca Juniors bylo zraněno celkem šest fotbalistů. Plánované utkání finále Poháru osvoboditelů budou moci na stadionu z bezpečnostních důvodů sledovat jen fanoušci River Plate. Toto opatření platí už od roku 2013.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 13:25 13:35

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   14:00

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

   15:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program