Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2018 17:04
Válka na tribuně

Bitka fanoušků na hokeji: Mlátili i ženy a děti, tvrdí svědek

Fanoušci Zvolenu v Miškovci
Zdroj: facebook
Témata:

To není hokej, tohle je válka!. Zápas slovenské extraligy mezi maďarským Miškovcem a Zvolenem přerušily bitky v hledišti. Zvolenské ultras, kteří kopali i do žen a dětí, musela rozehnat policie.

Skončila druhá třetina a vše vypadalo na klidnou závěrečnou část. Hosté ze Zvolenu vedli 4:0 a nic nenasvědčovalo konfliktům. Ale právě zvolenští fanoušci vyvolali peklo.


„V přestávce se udála situace, kterou aréna v Miškovci ve své dvanáctileté historii nepamatuje. V sektoru hostů se strhla bitka. Zamaskovaní chuligáni, kteří si šálami zakrývali tváře, vyprovokovali konflikt, zničili bariéru, která oddělovala sektor hostů od zbytku a bili domácí pěstmi,“ popsal incident reportér webu jegkorongblog.hu


Domácí fanoušci hromadně začali opouštět stadion a odcházeli znechuceni. Ve zvolenském sektoru bylo asi 200 fanoušků ve věku přibližně dvaceti let oblečených v černých trikách. Patnáct z nich se začalo bít s ochrankou, vběhli do sousedního sektoru, kde byly i děti a ženy a kopali do nich,“ popisuje jeden z nich incident na sociální síti.


„Než přišla policie, tak fanoušci kopali a bili do každého, kdo byl v jejich blízkosti. Byli tam lidé, kteří schytali kopance do hlavy, tekla tam krev. To nebyl hokej, to byla válka,“ konstatuje zděšený Olivér Bán, který byl na stadionu s tříletou dcerkou.


K incidentu se okamžitě vyjádřila na facebooku i samotná skupina Ultras Zvolen. „V prvé řadě nechceme, aby si někdo myslel, že se tímto vyjádřením chceme zbavit všechny viny,“ stojí v prohlášení. „Po dvou třetinách, které byly odfanděné z naší strany ve velmi slušném duchu, si málokdo všimnul neustálé provokace ze strany domácích, kteří byli odděleni labilním zábradlím,“ vysvětlují počátek konfliktu.


„Chceme upozornit, že iniciativa nebyla ze začátku z naší strany, když jsme v průběhu zápasu vícekrát upozorňovali naše lidi, aby nereagovali na skupinky domácích,“ brání se.


Zároveň se omluvili všem fanouškům, kteří byli vyvedeni ze sektoru, i když se do konfliktu nezapojili. „Do Miškovce jsme jeli v první řadě podpořit náš klub a ne se cíleně bít, jak to prezentují některá média. Šíří se hodně komentářů a článků, které uvádí, že jsme byli i ženy a děti. Rozhodli jsme se nabídnout sumu 200 euro tomu, kdo dodá video o tom, jak jsme bili ženy a děti,“ vyzývá skupina veřejnost o ospravedlnění.

 

 


Maďarský klub Miškovec, který hraje slovenskou extraligu, přistoupil k celému konfliktu netradičně. Kromě toho, že ho celý incident mrzí, vyzval své fanoušky k neobvyklému kroku. „Žádáme naše fanoušky, aby necestovali na nedělní zápas do Detvy. Takto žádáme i klub Detvy, aby neprodával vstupenky fanouškům hostů,“ zveřejnil Miškovec na svém webu.


Na vývoji zápasu ale bitky nic nezměnily. Kromě toho, že se dohrávalo před poloprázdnými tribunami se téměř nic nestalo a Zvolen zvítězil 5:0.

hp TN.cz