Team Liquid FalleN

Válí i na stará kolena: Legenda FalleN ještě nekončí!

Esportová hvězda FalleN
Zdroj: Instagram
Esportová hvězda FalleN
Jezharra
Tereza Kodýtková
21.3. 2021 8:19
Téma:

Říkali mu "legenda CS“, minimálně v Brazílii neměl na poli Counter Strike: Global Offensive konkurenci. Rok 2020 mu ale nepřál, a tak už se zdálo, že se esportová scéna bude s Gabrielem "FalleN“ Toledem muset rozloučit. Naštěstí se ale tou samou dobou v CS:GO špatně dařilo i Team Liquid…

Rok 2020 byl krušným pro velkou řadu sportovců a FalleN byl bohužel jedním z nich. Ve hrách začal chybovat, jeho výkony nebyly vyrovnané, a hlavně se začala rozpadat jeho tehdejší CS:GO sestava, tým MIBR (Made in Brazil). Frustrovaný z nezdarů se FalleN rozhodl dát si kariérní pauzu, a za oponou se dokonce začalo šuškat o úplném ukončení jeho kariéry.

 

Mezitím se mezinárodní esportová organizace Team Liquid potýkala s obdobným problémem. Jejich Counter Strike sekce také nepodávala výkony, na které by mohla být hrdá, a dlouhá šňůra neúspěšných turnajů nakonec skončila vyřazením hned dvou hráčů ze soupisky pětičlenného týmu. Sehrát se na té nejvyšší úrovni esportovcům trvá měsíce, ne-li roky, a budoucnost CS:GO sekce tohoto jinak vysoce úspěšného klanu tak nevypadala zrovna růžově.

 

Jak asi tušíte, vše nakonec dobře dopadlo, když dali všichni hlavy dohromady. FalleN byl do Team Liquid nejdřív pozván pouze jako partner pro občasný trénink, vedení v něm ale v rámci několika sezení uvidělo něco více a zaměstnalo ho na plný úvazek.

Po slušném výkonu na začátku BLAST ligy 2021 to vypadalo, že je vše zachráněno. Diváci si ale brzy začínali všímat, že i přesto, že týmu jako celku se daří, FalleN má ve všech turnajích sám za sebe ty nejhorší výkony – jeho jméno se ve výsledkových tabulkách nikdy neobjevilo výš než na posledním místě. A diskuse o tom, jestli "na to“ ještě má, začaly znovu.

 

Kdo chce pochopit, jak je možné, že hráč s nejhorším osobním výkonem je právě tím, který tým vede k vítězství, musí si poslechnout, jak o FalleNovi mluví jeho spoluhráči. "Pořád má dobré nápady, opravdu mu stačí milisekunda a přijde s něčím novým, co nám pomůže vyhrát. A taky atmosféra je s ním v týmu daleko lepší, drží nás všechny při sobě.“ To o něm například prohlásil Jonathan "EliGE“ Jablonowski.

Ne vždy se dá hodnota hráče vyčíst z tabulek. FalleN už možná není tou neporazitelnou brazilskou hvězdou, kterou kdysi býval, pořád je ale se svým novým mezinárodním týmem schopen držet krok a co více, motivuje ho k podávání výsledků, které ho opět vynesly na přední příčky Counter Strike: Global Offensive esportové komunity.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program