Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2018
atletika dobrá forma

Vadlejch se na Diamantové lize dostal na bednu! Holuša byl čtvrtý

Jakub Vadlejch
Zdroj: Profimedia
Jakub Vadlejch

Oštěpař Jakub Vadlejch obsadil díky vydařenému poslednímu pokusu 85,31 metru třetí místo na mítinku Diamantové ligy v marockém Rabatu. Celkový vítěz prestižního atletického seriálu z minulých dvou sezon se tak letos poprvé prosadil na pódium. Druhý český účastník Jakub Holuša byl v běhu na 1500 metrů v čase 3:33,80 čtvrtý.

 Loňský vicemistr světa Vadlejch zachránil posledním pokusem nepříliš vydařenou soutěž, v níž se dlouho pohyboval v poli poražených. Jeho první platný pokus z druhé série měl hodnotu 80,40 a po dvou přešlapech se sedmadvacetiletý Čech předposledním hodem zlepšil jen na 81,57.

Poslední pokus se povedl také Magnusi Kirtovi, jenž výkonem 89,75 m vylepšil vlastní estonský rekord a o více než metr porazil dosud vedoucího Němce Andrease Hofmanna (88,58). Vadlejch zase závěrečným hodem odsunul o 12 cm na čtvrtou pozici jeho krajana, olympijského vítěze Thomase Röhlera. Třetí z tria letošních "devadesátimetrových" Němců, mistr světa Johannes Vetter, v Maroku nestartoval kvůli zranění.


Nečekaný vítěz Kirt se díky dnešnímu rekordnímu hodu stal čtvrtým nejlepším oštěpařem sezony za německým triem. Tato pozice dosud patřila za výkon 89,02 z Odložilova memoriálu Vadlejchovi.


Holuša se většinu závodu na 1500 m pohyboval ve středu pole a na dohled stupňům vítězů se dostal svým typickým drtivým finišem. Vylepšil tak umístění z předchozího mítinku Diamantové ligy v Paříži, kde byl před dvěma týdny pátý, ovšem v téměř o sekundu rychlejším českém rekordu 3:32,85.

ram TN.cz