Vaclík vychytal Seville výhru, Atlético vyhrálo nad Barcelonou

Tomáš Vaclík
Aktualizováno 22:59
Předevčírem 21:14

Tomáš Vaclík se letos podruhé podíval ve španělské lize do brány. Díky zranění Susa dostal příležitost a své Seville vychytal výhru. Real Madrid se ze čtvrtého místa neposunul výš, jelikož pouze remizoval s druhým Villarrealem. Atlético Madrid si udrželo neporazitelnost, když porazilo 1:0 Barcelonu.

Tomáš Vaclík letos chytá častěji za českou reprezentaci než za Sevillu, jelikož andaluský klub dává přednost Susovi. Ten ale nebyl v sobotu kvůli zranění k dispozici, a tak Vaclík nastoupil proti Celtě Vigo.

Domácí Sevilla šla rychle do vedení, ale hosté ještě před přestávkou dvěma góly skóre otočili. V třetí minutě nastavení však skóroval En Nesyri, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Ten platil po většinu druhého poločasu. Až v 85. minutě dostal Sevillu do vedení Escudero a o dvě minuty později se přidal také El Haddadi.

Tomáš Vaclík si připsal pět úspěšných zákroků, takže svému týmu byl velmi platný.

Real Madrid měl příležitost vystoupat v tabulce výše než na současné čtvrté místo, jenže k tomu potřeboval vyhrát ve Villarrealu.

Bílý balet začal výborně. Hned v druhé minutě šel Madrid do vedení zásluhou Mariana, jenže po zbytek zápasu se k němu nikdo jiný nepřidal.

To domácí dokázali potrestat. V 76. minutě se k penaltě postavil Gerard Moreno a srovnal na 1:1. Villarreal tak díky remíze uhájil průběžné druhé místo. Z něj ho však večer sesadilo Atlético Madrid, které si poradilo s Barcelonou.

Trápení Barcelony pokračuje. Katalánský velkoklub se nachází až na desátém místě španělské ligy. Z něj se mohla Barcelona dostat v zápase s Atléticem. V Madridu se však gólově neprosadila, a tak všechny tři body domácím vystřelil jedinou brankou utkání Yannick Carrasco.

Levante - Elche 1:1 (1:0)
Branky: 12. Melero - 64. Tete

Villarreal - Real Madrid 1:1 (0:1)
Branky: 76. Moreno (pen.) - 2. Mariano

Sevilla - Celta Vigo 4:2 (2:2)
Branky: 5. Kounde, 45+3. En Nesyri, 85. Escudero, 87. El Haddadi - 10. Aspas, 36. Nolito

Atlético Madrid - Barcelona 1:0 (1:0)
Branka: 45+3. Carrasco