Vaclík vychytal postup! Sevilla i Chelsea rozhodly až v nastavení

Tomáš Vaclík během zápasu, kdy vychytal své sté čisté konto
Richard Wagner
24.11. 2020 21:12

Česká reprezentační jednička pomohla Seville k postupu ze základní skupiny Ligy mistrů. Vaclík vychytal cenný triumf v Krasnodaru. Play-off si zahraje i Chelsea, která uspěla v Rennes.

Český brankář se oklepal ze zdravotních potíží a při nemoci Búnúa vrátil na pozici jedničky a pomohl španělskému celku k vítězství 2:1 na půdě nepříjemného soupeře.

Už ve čtvrté minutě se prosadil povedenou střelou Rakitič a první půle byla spíše ve španělské režii. Domácí nechtěli dopustit ještě před poločasem další ztrátu.

Hned po změně stran pomohl Vaclíkovi Koundé, který v obrovské šanci skluzem srazil míč na tyč.

V 56. minutě nejprve nevyužil tutovku de Jong a z brejku zakončoval Wanderson, na jehož zakončení byl Vaclík krátký a balon navíc tečoval do své sítě na čáře stojící Koundé.

V poslední minutě nastaveného času ale přišla rána do domácích řad. El Haddadi z opakované střely překonal brankáře a rozhodll.

Podobný průběh měl i zápas Chelsea v Rennes. Anglický velkoklub vedl po zásahu Hudsona-Odoiho ze 22. minuty.

Ve druhé části byli domácí aktivnější a dostali se i k zaslouženému vyrovnání, když v 85. minutě parádní hlavičkou nedal Mendymu šanci Guirassy.

Jenže šok přišel hned zkraje nastaveného času. Blues předvedli rychlý kontr, na jehož konci stál Giroud, který předskočil obránce a hlavou potvrdil, že se mu v mezinárodních vodách střelecky daří.