Evropská liga

Wolves přeprali Pireus. Dál jde Bayer i Basilej. Vaclík sledoval triumf z lavičky

Richard Wagner
Publikováno 6. 8. 2020

Evropská liga rozehrála další porci pokoronavirových osmifinálových zápasů. Sevilla doma porazila AS Řím, odvetu pak zvládl Leverkusen a náskok si pohlídala i Basilej. Velká bitva se svedla ve Wolverhamptonu.

Poprvé po zranění, které jej na začátku července vyřadilo ze hry, se v sestavě Sevilly objevil Tomáš Vaclík. Ten ale do hry nezasáhl a pouze sledovat triumf svých spoluhráčů z lavičky.

Před nucenou pauzou se první zápas mezi španělským týmem a AS Řím nestihl odehrát, proto se hrálo jen na jedno utkání. V něm byli šťastnější domácí. Už ve 13. minutě trefil Koundé břevno a za 10 minut se prosadil unikající Reguilón. Před poločasem navýšil náskok halfvolejem Nasjrí.

Ve druhé půli mohl nejprve snížit Džeko, ale netrefil branku. Následně nebyl Seville uznán gól pro ofsajd. Časté protahování přineslo i dlouhé nastavení, v jehož závěru dostal červenou Mancini.

Leverkusen doma zvládl odvetu s Rangers. V Glasgow úvodní duel vyhrál 3:1 a doma si výsledek ještě pojistil, když v 51. minutě nekompromisně zavěsil Diaby. Skotský klub mohl srovnat, ale když v největší šanci překonal Hrádeckého Goldson, tak finského brankáře se slovenskými kořeny zastoupil obránce.

Pohodlný náskok 3:0 si do odvety přinesla i Basilej, která měla velkou šanci poprvé od 70. let vyřadit v poháru německý tým. A také se jí to proti Eintrachtu povedlo. Frankfurt se zmohl jen na jedinou střelu, kdežto domácí ohrozili Trappa hned šestkrát. Německý gólman kapituloval až v 88, minutě, kdy jej po drzém průniku pokořil Frei.

Diváci se rozhodně nekousali nudou ani u zápasu Wolverhamptonu s Pireem. První vzájemný zápas skončil 1:1 a dal se tušit velký boj. Již v 9. minutě zbytečně fauloval hostující brankář Allain a Jiménez bezpečně proměnil penaltu. Hosté sice ve 28. minutě vyrovnali, ale VAR postřehl ofsajd.

Ve druhé půli měli několik šancí na rozhodnutí domácí, ale gólman Olympiakosu se ze všech sil snažil odčinit své zaváhání. V závěru hodně zatlačil řecký celek, ale v největší šanci vyčapal Hassana Patrício.